Per als sistemes de refrigeració d'aigua de mar, condensadors i plantes dessalinitzadores, el llautó d'alumini ASTM B111 C68700 ofereix el 90% de la resistència a la corrosió de C70600 CuNi 90/10 a un cost 40-50% inferior.Mentre que CuNi 90/10 té una resistència a l'erosió lleugerament millor, C68700 guanya en valor. Aquesta guia compara la composició, el rendiment, els preus i les aplicacions.
Diferències clau
| Paràmetre | ASTM B111 C68700 (llautó d'alumini) | ASTM B111 C70600 (CuNi 90/10) |
|---|---|---|
| Composició | Cu 76-79%, Zn 19-22%, Al 1,5-2,5% | Cu 88,5%, Ni 10%, Fe 1,5% |
| Resistència a la tracció | 550–750 MPa | 350–520 MPa |
| Força de rendiment | 250–450 MPa | 125-250 MPa |
| Densitat | 8,2 g/cm³ | 8,9 g/cm³ |
| Conductivitat tèrmica | 105 W/(m·K) | 40–50 W/(m·K) |
| Velocitat crítica d'erosió | 5.2 m/s | 4.5 m/s |
| Taxa de dezincificació | <0.025 mm/year | No aplicable (sense zinc) |
| Resistència al biofouling | Excel·lent (ions Cu naturals) | Molt bé |
| Cost relatiu del material | 1x (línia de base) | 1.7–2.0x |
| Disponibilitat a la Xina | GNEE disposa de mides estàndard | GNEE disposa de mides limitades |
ASTM B111 C68700 és realment més fort i més baratque C70600. Tanmateix, el CuNi 90/10 es prefereix per a temperatures molt altes o aigües que contenen amoníac-.

Comparació detallada del rendiment
Resistència a la corrosió - Aigua de mar
| Medi ambient | C68700 Rendiment | C70600 Rendiment | Guanyador |
|---|---|---|---|
| Aigua de mar neta (pH 7,5-8,3) | <0.025 mm/year | <0.020 mm/year | Corbata |
| Aigua de mar-contaminada amb sulfur | 8 vegades millor que el llautó | 3 vegades millor que el llautó | C68700 |
| High-velocity seawater (>4 m/s) | Límit de 5,2 m/s | Límit de 4,5 m/s | C68700 |
| Aigua de mar estancada | Bona (pel·lícula d'òxid estable) | Excel·lent | C70600 |
| Amoníac-que conté aigua | Evitar (corrosió per estrès) | Bé | C70600 |
Menjar clau:Per a la majoria d'aplicacions marines,ASTM B111 C68700 coincideix o supera C70600a la meitat del cost. Només eviteu C68700 si hi ha amoníac.
Propietats físiques i mecàniques
| Propietat | C68700 | C70600 | Avantatge |
|---|---|---|---|
| Resistència a la tracció (MPa) | 550–750 | 350–520 | C68700 +40% |
| Duresa (HB) | 140–180 | 80–110 | C68700 |
| Elongació (%) | 15–25 | 30–40 | C70600 (més dúctil) |
| Resistència a l'erosió (m/s) | 5.2 | 4.5 | C68700 |
| Conductivitat tèrmica (W/m·K) | 105 | 45 | C68700 (millor transferència de calor) |
| Límit de fatiga (MPa) | 280 | 150 | C68700 |
Alerta del comprador:C68700 éscada cop més fortque C70600, el que significa una millor resistència a l'erosió de partícules i la cavitació. Tanmateix, el C70600 és més dúctil (més fàcil d'expandir en làmines de tub).
Comparació de biofouling
Tots dos aliatges suprimeixen el creixement marí, però per diferents mecanismes:
C68700:Allibera ions de coure contínuament -cicle de contaminació ampliat 3×vs. llautó estàndard
C70600:La superfície de coure-níquel forma una pel·lícula protectora que dissuadeix els percebes: protecció una mica més llarga en aigües molt càlides
Veredicte:Per a aigües tropicals (30 graus +), C70600 té un avantatge marginal. Per a aigua de mar temperada o freda, C68700 és igual d'eficaç.
Guia de selecció d'aplicacions
| Aplicació | Aliatge recomanat | Per què? |
|---|---|---|
| Línies de refrigeració d'aigua de mar (naus, centrals elèctriques) | ASTM B111 C68700 | Menor cost, major límit d'erosió |
| Bescanviadors de calor de dessalinització | C68700 | Millor conductivitat tèrmica (105 vs 45 W/m·K) |
| Condensadors (aigua de mar neta) | C68700 | 8 vegades millor que el llautó, la meitat del cost de CuNi |
| Ports-contaminats amb sulfurs | C68700 | Resistència superior a l'atac del sofre |
| Plantes químiques basades{0}}amoníac | C70600 | C68700 susceptible a la corrosió per tensió |
| High-temperature (>300 graus) | C70600 | C68700 s'estova per sobre dels 300 graus |
| Expansió de la làmina de tubs (parets primes) | C70600 | Més dúctil, menys risc d'esquerdes |
| Projectes-restringits de pressupost | C68700 | 40-50% més barat |
Provisió de GNEE (Xina)
GNEE subministra els dos aliatges perASTM B111, ASME SB111, iMIL-C-20265:
| Paràmetre | C68700 | C70600 |
|---|---|---|
| rang OD | 6-200 mm | 6-150 mm |
| Gruix de paret | 2-20 mm | 1,5-10 mm |
| Longitud màxima | 12.000 mm | 10.000 mm |
| Disponibilitat d'estoc | Alt(mida habitual) | Limitat |
| Temps de lliurament (stock) | 7-10 dies | 15-20 dies |
| Nano{0}}tractament | Sí (+40% de vida útil a la corrosió) | No |
PMF
P1: ASTM B111 C68700 vs C70600: quina té millor resistència a l'erosió?
A: C68700 té una velocitat d'erosió crítica més alta: 5,2 m/s vs . 4.5 m/s per a C70600 (segons ASTM G73).
Això significa que el C68700 pot gestionar l'aigua de mar-més ràpida sense danyar la pel·lícula d'òxid. Per a les aspiracions de dessalinització o centrals d'energia amb velocitats de 4 a 5 m/s, C68700 és realment superior. Per sobre de 5,2 m/s, cap aliatge és adequat: tingueu en compte el titani.
P2: C70600 val la pena el cost addicional per a la refrigeració d'aigua de mar?
A: No: per al 90% de les aplicacions d'aigua de mar, C68700 ofereix un millor valor.
El C70600 costa entre un 70 i un 100% més, però només allarga la vida útil entre un 20 i un 30% en aigua de mar neta. Tanmateix, si l'aigua conté amoníac (per exemple, plantes fertilitzants) o les temperatures superen els 300 graus, pagueu la prima per C70600.
P3: ASTM B111 C68700 pateix dezincificació?
A: No, l'addició d'alumini limita la deszincificació<0.025 mm/year.
El llautó estàndard (C27000) es deszinca ràpidament (0,2-0,3 mm/any), però el contingut d'alumini del C68700 suprimeix la lixiviació de zinc. És per això que el C68700 s'anomena "llautó d'alumini": soluciona el clàssic mode de fallada del llautó.
P4: Puc soldar C68700 a C70600?
A: Sí, però utilitzeu metall d'aportació C71500 (CuNi 70/30) i aïlleu galvànicament.
La soldadura crea una parella galvànica. Utilitzeu farcit CuNi 70/30 (AWS A5.6 ERCuNi). Després de la soldadura, apliqueu un recobriment dielèctric al costat C70600. Per a sistemes crítics, utilitzeu juntes amb brides amb juntes aïllants en lloc de soldar.
P5: Quina és la temperatura màxima per als tubs C68700?
A: 300 graus continus, 350 graus intermitents.
A 300 graus, l'envelliment augmenta la duresa fins als 180 HB. Per sobre dels 350 graus, la pel·lícula d'òxid d'alumini es trenca i la resistència a la corrosió cau bruscament. C70600 pot manejar 400 graus contínuament: l'únic avantatge tèrmic de CuNi.
P6: Quin aliatge recomana GNEE per a noves plantes dessalinitzadores?
A: ASTM B111 C68700 amb tractament superficial nano-.
La dessalinització requereix una alta conductivitat tèrmica (C68700: 105 W/m·K vs. C70600: 45 W/m·K) per a l'eficiència energètica. Aconsegueix C68700 amb tractament nano-<0.015 mm/year corrosion rate – matching C70600 at half the cost. GNEE has supplied this to three Middle East desalination projects.
P7: Com puc identificar la falsificació C68700 contra C70600?
A: Utilitzeu un analitzador portàtil XRF (-X{0}}fluorescència de raigs X).
C68700 conté 1,5-2,5% Al i 19-22% Zn. C70600 té un 10% de Ni i<0.5% Zn. GNEE provides mill certificates (EN 10204 3.1) with each shipment. Always reject material without traceable documentation.
P8: Quin és el MOQ per a ASTM B111 C68700 de GNEE?
A: 500 kg per a mides estàndard, 200 kg per a tubs nano-tractats.
S'accepten comandes de mostra (50-200 kg) per als nous clients. Les mides d'estoc (OD 12–50 mm, paret 2–5 mm) s'envien en 7 dies. Mides personalitzades: 20–30 dies.
Proves rigoroses per a la qualitat traçable de C68700 -
Cada lot de material C68700 se sotmet a un estricte procés d'inspecció de diversos passos-. Utilitzant espectrometria d'emissió òptica (OES), verifiquem la composició química -, especialment l'alumini crític (2,0-3,0%) i el contingut d'arsènic - per garantir la resistència a la corrosió de la deszincificació. Les proves de tracció i les comprovacions de duresa Rockwell confirmen les propietats mecàniques, mentre que les proves hidrostàtiques i ultrasòniques asseguren una integritat lliure de fuites-per a aplicacions d'intercanviador de calor o tub de condensador. També proporcionem informes de traçabilitat complets, incloses les anàlisis dimensionals, de rugositat superficial i de mida de gra. Totes les proves es realitzen al nostre laboratori acreditat ISO 17025-, garantint el compliment de les normes ASTM B111, ASME SB111 o específiques del client.


Exporteu-Embalatge llest: caixa anti-rovell i fusta
Després de passar la inspecció, tots els tubs s'embalen d'acord amb els estàndards d'exportació i els requisits específics{0}}del client. El procés d'embalatge es documenta a continuació per garantir la traçabilitat i el lliurament gratuït-de danys.
Passos d'embalatge que es mostren al vídeo i a les imatges:
1. Neteja i assecat de tubs
2. Tapes de plàstic als dos extrems
3. Embolcall de paper anti-rovell VCI
4. Fet de fleixos amb una pel·lícula barrera d'humitat
5. Caixa de fusta contraxapada (compatible amb ISPM-15) amb encoixinat d'escuma
6. Etiquetatge amb grau ASTM, número de lot i segell d'inspecció



Fabricació de precisió per a l'aliatge C68700
La nostra fàbrica està equipada amb màquines de colada contínua horitzontals avançades, premses d'extrusió de -pesos (fins a 3.500 tones) i línies de dibuix en fred d'alta-precisió calibrades específicament per al llautó d'alumini C68700. Per garantir la uniformitat de la microestructura i les superfícies-sense defectes, també utilitzem sistemes de prova de corrents de Foucault en línia i unitats automàtiques de tall i xamfranat. Tot el procés de producció es controla mitjançant un sistema SCADA central, que permet la-vigilància en temps real de paràmetres com la temperatura, la velocitat i la lubricació - garantint propietats mecàniques coherents i precisió dimensional per a cada tub o vareta C68700.

Productes de coure i aliatges de coure - Gamma de subministrament
| Formulari del producte | Aliatges/Graus comuns | Interval de talles | Normes | Aplicacions típiques |
|---|---|---|---|---|
| Tub / Tub | C12200, C11000, C68700, C70600, C71500, C44300, C27000 | OD: 4 mm - 219 mm Paret: 0,5 mm - 20 mm Longitud: fins a 15 m |
ASTM B68, B75, B111, B280, B359, B466 | Bescanviadors de calor, condensadors, HVAC, fontaneria, refrigeradors d'oli |
| Placa / Làmina | C11000, C12200, C26000, C26800, C52100, C68700 | Grau: 0,5 mm - 50 mm Amplada: fins a 1200 mm Longitud: fins a 4000 mm |
ASTM B152, B169, B103, B465 | Parts elèctriques, cobertes, juntes, panells industrials |
| Barra / Barra | C11000, C26000, C36000, C46400, C48500, C63000 | Diàmetre: 3 mm - 120 mm Longitud: 1m – 6m (o personalitzat) |
ASTM B16, B124, B138, B150, B453 | Tiges de vàlvules, eixos, elements de subjecció, components mecanitzats |
| Filferro | C11000, C16200, C17500, C26000, C52100, C64700 | Diàmetre: 0,1 mm - 12 mm Pes de la bobina: fins a 100 kg |
ASTM B1, B2, B3, B197, B206, B624 | Elèctrodes de soldadura, conductors elèctrics, molles, malla |
| Tira / Làmina | C11000, C19400, C26000, C26800, C52100, C70250 | Grau: 0,05 mm - 3,0 mm Amplada: 5 mm - 600 mm |
ASTM B36, B465, B694, B888 | Connectors, terminals, pestanyes de bateria, blindatge, peces d'estampació |
Consulteu l'estoc i el temps de lliurament d'avui




