Mar 26, 2026 Deixa un missatge

ASTM C11000 vs EN CW004A: es poden canviar aquests graus de coure?

Sí,ASTM C11000iEN CW004Asón funcionalment idèntics i es poden utilitzar de manera intercanviable en el 99 per cent de les aplicacions industrials. Tots dos fan referènciaPas electrolític Tough Pitch (ETP)coure amb un mínimpuresa del 99,90 per centi una conductivitat elèctrica d'almenys101 per cent IACS. Per als gestors de compres que gestionen projectes internacionals, la diferència principal és la convenció de nomenclatura: C11000 és la designació del Sistema de numeració unificat americà (UNS), mentre que CW004A (també conegut com Cu-ETP) és l'estàndard europeu. Pots veure el nostre inventari global d'aquestes qualificacions equivalents aPlaca C11000.

 

El C11000 i el CW004A tenen els mateixos estàndards de conductivitat?

Tots dos estàndards estan dissenyats per complir el mateix llindar de rendiment elèctric. Als EUA, el requisit es regeix per 101 per cent estàndard IACS, que garanteix que el material sigui adequat per a la transmissió d'energia d'alta-potència. A Europa, la norma EN 13601 per a varetes i barres de coure especifica exactament els mateixos límits de resistivitat.

 

Aquesta coherència tècnica és fonamental per als enginyers que han de traslladar els dissenys d'una seu dels Estats Units a una instal·lació de producció-de la UE. Si el vostre pla especifica acoure 110 o C11000designació, podeu subministrar CW004A amb seguretat sempre que el certificat de prova del molí confirmi la conductivitat i la puresa.

 

Referència transversal-d'especificacions globals

EUA (UNS): C11000

Europa (EN):CW004A / Cu-ETP

Regne Unit (BS):C101 (vegeu el nostreComparació de coure C101 i C110per als detalls)

Japó (JIS): C1100

Xina (GB): T2

Sol·liciteu un lot-MTC específic

 

Les toleràncies mecàniques són diferents entre el coure nord-americà i europeu?

Tot i que la química del material és la mateixa, les "Toleràncies dimensionals" poden variar lleugerament entre els estàndards ASTM i EN. Per exemple, ASTM B152 per a làmines de coure pot tenir uns marges de gruix diferents que EN 1652. Per a la majoriaequivalents mundials de coure, aquestes diferències es troben en centèsimes de mil·límetre i no afecten el muntatge en armaris elèctrics.

 

Tanmateix, si esteu realitzant precisiómecanitzat cnc de coure c11000, hauríeu d'especificar per a quin estàndard de tolerància estan dissenyats els vostres accessoris. El coure pur és "gomoso" i difícil de mecanitzar, independentment de si s'ha fet segons les especificacions dels EUA o de la UE, de manera que mantenir unes dimensions coherents és vital per a les tirades de producció d'alta-velocitat.

 

Límits químics i elèctrics comparatius

Element/Propietat Requisit ASTM C11000 Requisit EN CW004A
Puresa del coure 99,90 per cent min 99,90 per cent min
Contingut d'oxigen 0,02 a 0,04 per cent 0,005 a 0,040 per cent
Conductivitat 101 per cent IACS mín 101 per cent IACS mín
Plom (Pb) 0,005 per cent màxim 0,005 per cent màxim
Duresa (H02) 75 a 95 HV 75 a 95 HV

 

Quin estàndard és més rendible-per a projectes internacionals?

Des del punt de vista de les matèries primeres, el preu del coure està fixat globalment per la Borsa de metalls de Londres (LME). Tant si compreu C11000 com CW004A, el cost del metall base segueix sent el mateix. La variació del cost total del projecte prové de la disponibilitat local i les tarifes de fabricació.

 

PerquèJIS C1100 i ASTM C11000 són tan habituals que escollir l'estàndard més freqüent a la vostra regió de fabricació reduirà els terminis de lliurament i els costos d'enviament. Si el vostre projecte és a Amèrica del Nord, seguiu amb C11000; per a projectes a la zona euro, CW004A és l'opció lògica per garantir la traçabilitat local i el compliment de la certificació.

 

Preguntes freqüents

1. Puc utilitzar C11000 si el meu dibuix demana específicament CW004A?
En gairebé tots els casos, sí. Són químicament i físicament intercanviables. Tanmateix, heu de proporcionar el certificat de prova de molí (MTC) al vostre departament de qualitat per demostrar que el C11000 compleix els requisits de puresa i conductivitat EN.

 

2. Ambdós C11000 i CW004A compleixen RoHS?
Sí. Tots dos són coures comercialment purs amb nivells de plom per sota del 0,005 per cent, cosa que els fa totalment compatibles amb les normatives RoHS i REACH per a la indústria electrònica.

 

3. El contingut d'oxigen varia entre aquests dos estàndards?
L'ASTM C11000 sol orientar-se a un rang d'oxigen lleugerament més estret (del 0,02 al 0,04%) en comparació amb l'especificació EN més àmplia, però tots dos són coures "Tough Pitch" i no s'han d'utilitzar per a la soldadura d'hidrogen a -alta temperatura.

 

4. Hi ha alguna diferència en l'acabat superficial entre els graus dels EUA i de la UE?
Tots dos es subministren normalment amb un "acabat de molí". Per a un ús electrònic decoratiu o d'alta-precisió, podem subministrar ambdós graus amb superfícies brillants-decapades o polides, independentment de l'estàndard escollit.

 

5. Com comprobo la conductivitat elèctrica?
Sol·liciteu sempre una prova de conductivitat-de corrents de Foucault. Un lot-d'alta qualitat mostrarà constantment resultats entre el 101% i el 102% IACS, confirmant l'alta puresa del metall refinat.

 

6. Teniu coure designat amb ASTM i EN?
Tenim accions premiumto resistent electrolíticcoure amb doble certificació-per complir amb les normes ASTM C11000 i EN CW004A. Això simplifica la compra per als nostres clients globals que necessiten una única font de material per a múltiples ubicacions internacionals.

 

Especificacions del producte i gamma

Categoria de producte Graus comuns (aliatges) Interval de mides (dimensions) Normes
Vares de coure C11000, C12200, C10200, C14500 Diàmetre:3 mm - 400 mm
Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat
ASTM B187, EN 12163
Tubs de coure C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 OD:2 mm - 219 mm
Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm
ASTM B280, EN 12735
Plaques de coure C11000 (ETP), C10200, C12200 Gruix:0,1 mm - 150 mm
Amplada:Fins a 2500 mm
ASTM B152, DIN 1751
Filferros de coure C11000, C10200, filferro de llautó Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm
Formulari:Bobina o bobina
ASTM B3, EN 13602
Cintes de coure C11000, C12200, C26800 (llautó) Gruix:0,05 mm - 3,0 mm
Amplada:5 mm - 610 mm
ASTM B19, EN 1652

 

Nota de personalització:

Dimensions personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.

Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).

Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.

 

Embalatge d'exportació de grau-industrial

Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.

 

1. Protecció anti-oxidació

Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.

 

2. Suport estructural reforçat

Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.

 

3. Manipulació i càrrega segura

Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.

 

4. Identificació clara

Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.

cu etp copper
c11000 copper

t2 copper

astm b152 c11000
electrolytic tough pitch copper

Fabricació avançada i control de qualitat

1. Equip de producció bàsica

Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.

Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.

Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.

Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.

 

2. Al-Centre de proves domèstiques

Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).

Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.

Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i barres per detectar esquerdes o defectes internes.

Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).

cu etp cw004a
uns c11000
c11000 material
c11000 h02
c11000 etp copper

Obteniu pressupost ràpid i pla de logística

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació