Mar 26, 2026 Deixa un missatge

C11000 o C10100 per a interruptors al buit?

Per a la fabricació d'electrònica d'alt-buit i semiconductors,C10100 (electrònic-sense oxigen)el coure és l'única especificació segura. MentreC11000 coureofereix una conductivitat gairebé idèntica, el seu contingut d'oxigen del 0,02 al 0,04% condueix a la "desgasificació" al buit i a una fragilitat catastròfica de l'hidrogen durant la soldadura a alta -temperatura. Si el vostre muntatge implica tancaments hermètics al buit-o unió d'hidrogen-atmosfera, l'ultra-altapuresa del coure C11000és insuficient i heu d'actualitzar a C10100. Tanmateix, per a la distribució d'energia atmosfèrica estàndard,material c11000segueix sent l'opció-més rendible. Podeu avaluar el nostre inventari de productes plans industrials alPlaca C11000.

 

Per què l'oxigen de C11000 provoca fuites de buit?

La quantitat traça d'òxid cuprósto resistent electrolíticEl coure és estable en condicions normals, però es converteix en una responsabilitat al buit. Sota la calor de funcionament o de soldadura, aquests òxids poden alliberar gasos atrapats, contaminant l'entorn del buit i degradant el rendiment de components sensibles com els interruptors al buit o els tubs de raigs X-.

 

Tal com s'explica al nostre informe tècnic sobre siEl coure C110 és lliure d'oxigen, C10100 es produeix en un procés de fusió al buit-que elimina gairebé tot l'oxigen (menys de 5 ppm). Això garanteix un material "-sense gas" que manté la seva integritat estructural i la seva qualitat de segellat. Per als enginyers, revisar elcomposició química de l'aliatge C11000és el primer pas per determinar si el contingut d'òxids del material interferirà amb el vostre procés de fabricació específic.

 

C11000 (ETP) vs C10100 (OFE) Puresa química

Element C11000 (ETP) C10100 (OFE) Impacte tècnic
Coure (inclòs Ag) 99,90 per cent min 99,99 per cent min Base de puresa
Oxigen (O) 0.02 - 0.04 per cent 0,0005 per cent màxim Integritat del segell al buit
Plom (Pb) 0,005 per cent màxim 0,0005 per cent màxim Traça de contaminació
Sofre (S) 0,015 per cent màxim 0,0015 per cent màxim Maquinabilitat / Puresa
Classificació Pitch dur Sense oxigen- C11000 vs C10100

Sol·liciteu un lot-certificat de prova de molí específic

 

Val la pena el guany de conductivitat de l'1% del C10100?

Des d'un punt de vista purament elèctric, la diferència és insignificant. Tots dos graus compleixen el101 per cent de conductivitat IACSestàndard requerit per a la transmissió d'energia. Tot i que C10100 podria arribar al 102 per cent de l'IACS, aquesta millora de l'1 per cent rarament justifica la significativaPreu del coure C11000espai per a barres o aparells de distribució estàndard.

 

La compra B2B només hauria d'especificar C10100 quan l'aplicació inclogui senyals d'alta-freqüència o segellat al buit. Per al 95 per cent de la transmissió actual-Barra de coure elèctrica C11000sistemes, el grau electrolític proporciona un rendiment idèntic a un cost entre un 20 i un 30 per cent més baix.

 

Comparació de propietats físiques i elèctriques

Propietat C11000 Coure C10100 Coure Resultat d'enginyeria
Conductivitat elèctrica 101 per cent IACS mín 101 - 102 per cent d'IACS Diferència insignificant
Conductivitat tèrmica 388 W/m·K 391 W/m·K Dissipació de calor
Resistivitat 0,01707 Ohm·mm²/m 0,01690 Ohm·mm²/m Escalfament Joule
Duresa (H02) 75 - 95 HV 75 - 90 HV Límits de formació semblants

Obteniu una cotització d'inventari-en temps real

 

Quan és C11000 un risc de fallada?

La "falla de camp" més comuna per al C11000 es produeix durant la soldadura en una atmosfera-rica en hidrogen. L'hidrogen es difon al coure, reacciona amb l'oxigen intern i forma vapor d'alta pressió-que crea esquerdes microscòpiques. Això fa que el metall sigui trencadís i propens a filtrar-se o trencar-se sota càrrega mecànica.

 

Per a projectes que requereixen juntes o soldadures d'alta -resistència, C10100 és l'única opció segura. Permet una unió segura en qualsevol atmosfera sense risc de formació de buits interns.

 

Coure d'alta -puresa

Aplicació Grau recomanat Requisit Crític
Barra elèctrica C11000 (ETP) Rentabilitat / 101% IACS
Interruptor al buit C10100 (OFE) Baixa qualitat de desgasificació / segell
Soldadura d'hidrogen C10100 (OFE) Resistència a la fragilitat
Objectius de semiconductors C10100 (OFE) 99,99 per cent de puresa
Plaques de posada a terra C11000 (ETP) Resistència a la corrosió / Economia

 

Preguntes freqüents

1. Per què el C10100 és molt més car que el C11000?
C10100 requereix una fusió especialitzada per inducció al buit (VIM) per eliminar l'oxigen i les impureses. El C11000 es produeix mitjançant un refinament electrolític estàndard en volums molt més elevats, cosa que fa que la seva prima de fabricació sigui més baixa.

 

2. El C11000 es considera "coure pur"?
Sí. Tots dos són coures comercialment purs. C11000 és un 99,90 per cent de puresa, mentre que C10100 és un 99,99 per cent. La diferència està en les impureses de traça i l'estat d'oxigen, no en el contingut de coure base.

 

3. La màquina C10100 és diferent de la C11000?
Tots dos són "gomosos" i difícils de mecanitzar (valorat en un 20 per cent de mecanització). C10100 és una mica més suau a causa de la seva extrema puresa, que pot provocar una mica més de rebavades si les eines de tall no són excepcionalment afilades.

 

4. Com puc distingir entre C11000 i C10100 al magatzem?
Visualment, són idèntics. Heu de confiar en el certificat de prova de molí (MTC) o en una prova de conductivitat-corrent remota. C10100 mostrarà constantment nivells d'oxigen per sota de 10 ppm.

 

5. Es pot utilitzar el C11000 per a cables d'àudio-de gamma alta?
Tot i que molts audiòfils prefereixen el coure "Sense-oxigen" (OFC), C11000 és idèntic funcionalment per a la transmissió de senyal elèctric. La preferència per C10100 en àudio es basa generalment en estàndards de puresa en lloc de pèrdua de senyal mesurable.

 

6. Subministreu plaques-tallades C10100 personalitzades?
Sí. La nostra fàbrica ofereix tall CNC de precisió i-raig d'aigua tant per a C11000 com per a C10100 d'alta-puresa. Mantenim un estoc dedicat per a aplicacions electròniques i de buit per garantir un 0% de contaminació creuada-.

 

Especificacions del producte i gamma

Categoria de producte Graus comuns (aliatges) Interval de mides (dimensions) Normes
Vares de coure C11000, C12200, C10200, C14500 Diàmetre:3 mm - 400 mm
Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat
ASTM B187, EN 12163
Tubs de coure C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 OD:2 mm - 219 mm
Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm
ASTM B280, EN 12735
Plaques de coure C11000 (ETP), C10200, C12200 Gruix:0,1 mm - 150 mm
Amplada:Fins a 2500 mm
ASTM B152, DIN 1751
Filferros de coure C11000, C10200, filferro de llautó Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm
Formulari:Bobina o bobina
ASTM B3, EN 13602
Cintes de coure C11000, C12200, C26800 (llautó) Gruix:0,05 mm - 3,0 mm
Amplada:5 mm - 610 mm
ASTM B19, EN 1652

 

Nota de personalització:

Dimensions personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.

Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).

Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.

 

Embalatge d'exportació de grau-industrial

Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.

 

1. Protecció anti-oxidació

Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.

 

2. Suport estructural reforçat

Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.

 

3. Manipulació i càrrega segura

Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.

 

4. Identificació clara

Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.

cu etp copper
c11000 copper

t2 copper

astm b152 c11000
electrolytic tough pitch copper

Fabricació avançada i control de qualitat

1. Equip de producció bàsica

Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.

Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.

Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.

Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.

 

2. Al-Centre de proves domèstiques

Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).

Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.

Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i barres per detectar esquerdes o defectes internes.

Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).

cu etp cw004a
uns c11000
c11000 material
c11000 h02
c11000 etp copper

Obteniu pressupost ràpid i pla de logística

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació