Per a aplicacions que requereixen soldadura o soldadura a -alta temperatura,C12000 (coure de baix fòsfor desoxidat)és tècnicament superior aC11000, ja que elimina el risc de fragilitat per hidrogen. MentreC11000 coureproporciona la màxima conductivitat elèctrica de101% IACS mín, el seu contingut intern d'oxigen provoca esquerdes estructurals durant la soldadura.C12000ofereix un equilibri mantenint una alta conductivitat (98% a 100% IACS) alhora que és segur per a tots els processos d'unió. Per a barres elèctriques estàndard on no hi ha cap soldadura,Barra de coure C11000segueix sent la solució-més rendible.
Per què el fòsfor del C12000 evita la fallada de la soldadura?
La diferència fonamental rau en el procés de refinament.C11000 coureés unto resistent electrolíticgrau que conté del 0,02% al 0,04% d'oxigen. Quan s'escalfa en una flama-rica en hidrogen, aquest oxigen reacciona per formar vapor intern, provocant un fracàs. C12000 és "Fòsfor baix desoxidat" (DLP), on s'utilitza una petita quantitat de fòsfor (0,004% a 0,012%) per eliminar l'oxigen.
Si el vostre projecte requereix juntes d'alta-conductivitat que s'han de soldar amb plata-, hauríeu de verificar siEl coure C110 és lliure d'oxigenper evitar falles catastròfiques del camp. Per als fabricants d'aparells elèctrics, la transició de C11000 a C12000 és sovint la clau per passar dels elements de subjecció mecànics als conjunts soldats.
Llindars químics i de conductivitat
| Element | C11000 (Core ETP) | C12000 (coure DLP) |
| Puresa del coure | 99,90% de puresa min | 99,90% mín |
| Fòsfor (P) | Cap / Traça | 0,004% a 0,012% |
| Oxigen (O) | 0,02% a 0,04% | Cap (desoxidat) |
| Conductivitat elèctrica | 101% IACS mín | 98% a 100% IACS |
| Conductivitat tèrmica | 388 W/m·K | 377 W/m·K |
Conductivitat vs. Soldabilitat: Com triar el grau adequat
Per als gestors de compres, la decisió sol ser una compensació-.Material C11000és l'estàndard mundial per a la màxima eficiència elèctrica. Tanmateix, C12000 és l'opció especialitzada per a "soldadura d'alta-conductivitat". A diferència del C12200 (High Phosphorus), que baixa al 85% IACS, el C12000 es manté molt a prop de la marca del 100%.
En compararC11000 vs C12200, C12000 serveix com a punt mitjà per a l'enginyeria de precisió. Sovint es troba en sistemes de refrigeració d'alt rendiment-on els tubs s'han de soldar a plaques col·lectores.
Compatibilitat de fabricació i unió
| Procés | C11000 (ETP) | C12000 (DLP) |
| Soldadura suau | Excel·lent | Excel·lent |
| Soldadura de plata | Risc d'esquerdes | Excel·lent |
| Soldadura TIG/MIG | No recomanat | Excel·lent |
| Treball en fred | [此处添加内链 14: Excellent Bending -> 链接到 文章#14] | Excel·lent |
| Mecanització | 20% (gomosa) | 20% (gomosa) |
Consulteu un expert en materials
El C12000 és més car que el C11000?
Sí,C12000normalment comporta una prima sobre elPreu del coure C110línia de base. Això es deu a l'etapa de desoxidació secundària i als volums de producció més baixos en comparació amb el grau-ETP del mercat massiu. Des del punt de vista B2B, el "cost total de propietat" ha de tenir en compte la fiabilitat de les articulacions. Si la vostra aplicació implica líquid o gas a pressió, la seguretat estructural de C12000 justifica el cost addicional.
Propietats mecàniques típiques (H02 mig-dur)
| Propietat | Unitat mètrica | Valor C11000 / C12000 |
| Resistència a la tracció | MPa | 240 a 300 |
| Límit de rendiment | MPa | 170 a 280 |
| Duresa | Vickers (HV) | 75 a 95 |
| Elongació | % en 50 mm | 15% min |
Sol·liciteu l'últim pressupost
Preguntes freqüents: C11000 vs. C12000
1. Per què C11000 és l'estàndard per a barres colectores si no es pot soldar amb seguretat?
Les barres s'uneixen majoritàriament mitjançant cargols i femelles mecàniques o soldadura per ultrasons, cap de les quals implica les altes temperatures i les atmosferes d'hidrogen que causen la fragilitat ent2 coure.
2. El C12000 es considera "coure pur"?
Sí. Com que manté un contingut mínim de coure del 99,90%, es classifica com a coure comercialment pur, igual que elmaterial c11000.
3. Quin és l'equivalent a C12000 en els estàndards europeus?
L'equivalent ésCu-DLP (CW023A). S'utilitza habitualment a Europa per a cobertes especialitzades i canonades industrials de gamma alta-.
4. Puc utilitzar C11000 per a la soldadura TIG?
Està molt desanimat. L'oxigen provocarà porositat i esquerdament-del metall de soldadura. Per a estructures de coure soldades d'alta-qualitat, és obligatori C12000 o C12200.
5. Com puc confirmar que he rebut C12000 i no ETP?
ElCertificat de prova de molí (MTC)ha de mostrar un contingut de fòsfor entre el 0,004% i el 0,012%. Si el fòsfor és zero, tens C11000.
6. Teniu en estoc el C11000 i el C12000?
Mantenim un ampli estoc at2 significat de coureC11000 per a la transmissió de potència estàndard. També subministrem C12000 per a projectes especialitzats que requereixen alta conductivitat i compatibilitat de soldadura forta. Poseu-vos en contacte amb nosaltres per obtenir un pressupost comparatiu.
Especificacions del producte i gamma
| Categoria de producte | Graus comuns (aliatges) | Interval de mides (dimensions) | Normes |
| Vares de coure | C11000, C12200, C10200, C14500 | Diàmetre:3 mm - 400 mm Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat |
ASTM B187, EN 12163 |
| Tubs de coure | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm - 219 mm Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Plaques de coure | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Gruix:0,1 mm - 150 mm Amplada:Fins a 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Filferros de coure | C11000, C10200, filferro de llautó | Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm Formulari:Bobina o bobina |
ASTM B3, EN 13602 |
| Cintes de coure | C11000, C12200, C26800 (llautó) | Gruix:0,05 mm - 3,0 mm Amplada:5 mm - 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Nota de personalització:
Dimensions personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.
Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).
Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.
Embalatge d'exportació de grau-industrial
Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.
1. Protecció anti-oxidació
Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.
2. Suport estructural reforçat
Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.
3. Manipulació i càrrega segura
Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.
4. Identificació clara
Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.





Fabricació avançada i control de qualitat
1. Equip de producció bàsica
Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.
Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.
Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.
Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.
2. Al-Centre de proves domèstiques
Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).
Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.
Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i barres per detectar esquerdes o defectes internes.
Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).





Obteniu pressupost ràpid i pla de logística




