Mar 25, 2026 Deixa un missatge

Coure C11000 (T2): per què 101% IACS és l'estàndard per a aplicacions d'alta-actualitat

C11000 coure, també conegut comT2als mercats internacionals oCu-ETPa Europa, és l'estàndard mundial indiscutible per a aplicacions elèctriques d'alta-corrent. La seva característica definitòria és un mínimconductivitat elèctrica del 101% IACS, un nivell assolit mitjançant un minuciós refinament electrolític que garanteix apuresa del coure del 99,90% mínim. Aquesta conductivitat incomparable minimitza les pèrdues d'energia, la qual cosa la converteix en l'opció superior per a barres, terminals-resistents i sistemes de distribució d'energia. Exploreu el nostre ampli inventari de perfils C11000 alVisió general del producte C11000.

 

Com aconsegueix el C11000 una conductivitat IACS del 101%?

La designació "Electrolytic Tough Pitch" (ETP) amaterial c11000és clau per al seu rendiment elèctric superior. Durant el procés de refinació, l'oxigen s'introdueix deliberadament per oxidar i eliminar impureses com el sofre i el ferro que, d'altra manera, impedirien el flux d'electrons. Aquest contingut d'oxigen controlat, normalment entre0,02% i 0,04%, assegura que la matriu de coure restant sigui excepcionalment pura. Per obtenir un desglossament detallat d'aquests oligoelements, consulteu la nostra guia tècnica sobre elcomposició química de l'aliatge C11000.

 

Tot i que aquest contingut d'oxigen impedeix el C11000 d'aplicacions de buit o soldadura d'hidrogen a alta -temperatura (ja que pot provocar la fragilització de l'hidrogen), no té cap impacte negatiu en la conductivitat o el rendiment tèrmic en entorns elèctrics estàndard.

 

Mètriques de rendiment elèctric i tèrmic del C11000

Propietat mètrica Valor Importància
Conductivitat elèctrica % IACS 101% min Estàndard de la indústria per a baixes pèrdues
Resistivitat elèctrica ohm·mm²/m 0,01707 màx Escalfament de baixa resistència
Puresa del coure % Cu + Ag 99,90% mín Alta integritat del senyal
Conductivitat tèrmica W/m·K 388 Dissipació eficient de la calor
Contingut d'oxigen % 0.02% - 0.04% Millora la puresa

Sol·liciteu Batch MTC

 

Integritat mecànica del tremp C11000 H02 per a aplicacions estructurals

Més enllà de la seva destresa elèctrica,C11000 coureofereix propietats mecàniques robustes, especialment en el seu tremp comú H02 (meitat-dur). Aquest estat proporciona un equilibri crític: rigidesa suficient per mantenir la integritat estructural en barres i connectors, alhora que conserva la ductilitat suficient per a la conformació i la flexió. Amb una resistència a la tracció que normalment oscil·la entre240 a 300 MPa, pot suportar les tensions mecàniques dels esdeveniments de curt-circuits.

 

Per als enginyers que dissenyen conjunts complexos de barres que requereixen corbes precises, entendre la conformabilitat del material és crucial. La nostra guia sobre si El coure C110 és flexibledetalla com aconseguir radis ajustats sense comprometre la integritat del material.

 

Propietats mecàniques clau del tremp C11000 H02

Propietat Unitat Interval de valors
Resistència a la tracció MPa 240 - 300
Límit de rendiment MPa 170 - 280
Duresa (Vickers) HV 75 - 95
Elongació (calibre 50 mm) % 15% min

 

Estàndards globals: equivalència C11000, T2 i Cu-ETP per a la compra

Des d'una perspectiva de contractació internacional B2B,C11000(designació UNS),T2(estàndard GB xinès) iCu-ETP / CW004A(norma europea EN) es reconeixen com a qualificacions equivalents. Tots especifiquen el mateix99,90% de puresa mínima de courei101% conductivitat IACS. Aquesta estandardització global simplifica l'aprovisionament per a projectes multinacionals.

 

El preu deC11000 coureserveix com a referència de la indústria per als productes de coure pur. La seva àmplia disponibilitat i els seus elevats volums de producció contribueixen a la seva rendibilitat en costos, la qual cosa la converteix en l'opció predeterminada per a la majoria de les infraestructures elèctriques, tret que condicions extremes específiques (com ara la soldadura al buit o a -alta temperatura) requereixin graus lliures d'oxigen-de puresa-més.

 

Equivalents de grau global i especificacions clau

Designació País/Regió Puresa (% Cu Min) Conductivitat (% IACS min) Estat de l'oxigen
C11000 EUA (UNS) 99.90 101 Pas dur (coixinet-d'oxigen)
T2 Xina (GB) 99.90 101 Pas dur (coixinet-d'oxigen)
Cu-ETP / CW004A Europa (EN) 99.90 101 Pas dur (coixinet-d'oxigen)

Obteniu un pressupost-en temps real

 

Preguntes freqüents

1. El C11000 és adequat per a aplicacions a l'aire lliure?
Sí, però per a una exposició prolongada en entorns corrosius (per exemple, costaners), es recomana el revestiment (com l'estany o la plata) per evitar l'oxidació superficial i mantenir una resistència de contacte òptima.

 

2. Quina és la capacitat màxima de corrent de C11000?
Això depèn de l'àrea de la-secció transversal del conductor i de la temperatura ambient. Tanmateix, la seva conductivitat IACS del 101% garanteix que pot manejar corrents elevats amb un escalfament resistiu mínim.

 

3. Es pot utilitzar C11000 per a bobinatges de transformadors?
Sí, s'utilitza habitualment per a cables primaris i secundaris. Per als bobinatges del nucli on es pot acumular una calor extrema, algunes aplicacions poden utilitzar graus-que contenen coure o oxigen-per a més estabilitat tèrmica.

 

4. Com es compara el C11000 amb el llautó per als terminals elèctrics?
El C11000 ofereix una conductivitat molt superior (101% vs. 26% IACS) i és més segur per a aplicacions d'alta-actualitat. El llautó s'escull principalment per la seva mecanització superior i el seu menor cost en terminals de geometria complexa i de baixa-potència-.

 

5. Es considera C11000 "sense plom-"?
Sí. Conté un màxim de 0,005% de plom, complint amb RoHS i altres normatives ambientals.

 

6. La vostra fàbrica pot subministrar components C11000-fabricats personalitzats?
Sí. Oferim no només el subministrament de matèries primerest2 coureperò també serveis de mecanitzat i plegat CNC de precisió per a barres i terminals personalitzats.Poseu-vos en contacte amb nosaltres per obtenir un pressupost totalment integrat.

 

Especificacions del producte i gamma

Categoria de producte Graus comuns (aliatges) Interval de mides (dimensions) Normes
Vares de coure C11000, C12200, C10200, C14500 Diàmetre:3 mm - 400 mm
Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat
ASTM B187, EN 12163
Tubs de coure C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 OD:2 mm - 219 mm
Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm
ASTM B280, EN 12735
Plaques de coure C11000 (ETP), C10200, C12200 Gruix:0,1 mm - 150 mm
Amplada:Fins a 2500 mm
ASTM B152, DIN 1751
Filferros de coure C11000, C10200, filferro de llautó Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm
Formulari:Bobina o bobina
ASTM B3, EN 13602
Cintes de coure C11000, C12200, C26800 (llautó) Gruix:0,05 mm - 3,0 mm
Amplada:5 mm - 610 mm
ASTM B19, EN 1652

 

Nota de personalització:

Dimensions personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.

Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).

Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.

 

Embalatge d'exportació de grau-industrial

Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.

 

1. Protecció anti-oxidació

Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.

 

2. Suport estructural reforçat

Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.

 

3. Manipulació i càrrega segura

Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.

 

4. Identificació clara

Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.

cu etp copper
c11000 copper

t2 copper

astm b152 c11000
electrolytic tough pitch copper

Fabricació avançada i control de qualitat

1. Equip de producció bàsica

Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.

Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.

Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.

Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.

 

2. Al-Centre de proves domèstiques

Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).

Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.

Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i barres per detectar esquerdes o defectes internes.

Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).

cu etp cw004a
uns c11000
c11000 material
c11000 h02
c11000 etp copper

Obteniu pressupost ràpid i pla de logística

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació