Número UNS:C23000
Nom comú: llautó vermell (85% CU, 15% Zn)
Normes corresponents: ASTM B36/B36M (full de llautó/franja), ASTM B134 (filferro de llautó), SAE J463.
Característiques del producte
Resistència a la corrosió superior: ideal per a aplicacions de fontaneria i marines.
Excel·lent maquinària: adequat per al mecanitzat i formació de precisió.
Atractiu estètic: càlid vermell - Acabat d'or per a usos decoratius.
Bona conductivitat elèctrica: ≈28% IACS, adequat per a components elèctrics de corrent baix -.
Cost - Efectiu: equilibra el rendiment i l’accessibilitat per a l’ús industrial general.
Formes i dimensions de producte comuns
|
Forma |
Gruix (mm) |
Amplada (mm) |
Longitud (mm) |
Diàmetre (mm) |
|
Full/tira |
0.3 – 6.0 |
50 – 500 |
Costum |
- |
|
Canya/bar |
- |
- |
Costum |
3 – 50 |
|
Cable |
- |
- |
Costum |
0.5 – 12 |
|
Tub |
1 - 15 (paret) |
- |
Costum |
10 - 150 (OD) |
C23000 Composició química
|
Element |
Cu |
Zn |
PB |
F |
Altres |
|
Pes % |
84–86 |
Romanent |
Menys o igual a 0,05 |
Menys o igual a 0,05 |
Menys o igual a 0,1 |
Propietats físiques
|
Propietat |
Valorar |
|
Densitat (g/cm³) |
8.75–8.82 |
|
Punt de fusió (grau) |
900–940 |
|
Conductivitat elèctrica (%IACS) |
25–28 (recoberts) |
|
Conductivitat tèrmica (w/m · k) |
100–120 (a 20 graus) |
Propietats mecàniques
|
Condició |
Força de tracció (MPA) |
Força de rendiment (MPA) |
Allargament (%) |
Duresa (HV) |
|
Recobert |
200–250 |
50–80 |
40–55 |
40–60 |
|
Cold Working (H02) |
280–350 |
220–270 |
20–30 |
60–80 |
|
Cold Working (H04) |
350–420 |
300–350 |
8–15 |
90–110 |




Avantatges bàsics
1. Alta resistència a la corrosió: funciona bé en aigua, vapor i ambients químics suaus.
2. Facilitat de fabricació: Excel·lent per estampar, flexionar i mecanitzar.
3. Flexibilitat decorativa: Reddish - Ideal del color d'or per a dissenys arquitectònics i artístics.
4. Eficiència de costos: alternativa assequible a Superior - aliatges de coure per a aplicacions crítiques no -.
Aplicacions de productes
Ploms: vàlvules, accessoris i tubs de subministrament d’aigua.
Arquitectura: retalls decoratius, maquinari de portes i accessoris d’il·luminació.
Elèctric: Low - connectors de tensió, components de commutació i terminals.
Marine: no - maquinari marí crític i accessoris decoratius.
Industrial: Bushings, fixadors i peces estampades.
Consideracions de processament
Recuperació: 450–600 graus per restaurar la ductilitat després del treball en fred.
Mecanatge: utilitzeu eines i refrigerants nítids per evitar l’adhesió de material.
Soldadura: compatible amb TIG i soldadura; Eviteu el sobreescalfament per evitar la vaporització de zinc.
Tractament superficial: el polit o un recobriment clar recomanats per preservar l’atractiu estètic.
Escenaris de l'aplicació clau
Sistemes de fontaneria residencials i comercials.
Projectes de restauració arquitectònica que requereixen estètica vintage.
Baix - Estrès Components marins en entorns d'aigua dolça.
Electrònica de consum amb accents de metall decoratius.
Preguntes freqüents
P1: Es pot utilitzar C23000 en sistemes d’aigua potable?
R: Sí, s’utilitza habitualment per a les línies i accessoris de subministrament d’aigua a causa de la seva resistència a la corrosió.
P2: Com es compara C23000 amb el llautó C22000?
R: C23000 té un menor contingut de coure (85% vs . 90%), reduint el cost però oferint una maquinària similar i una resistència a la corrosió lleugerament inferior.
P3: C23000 és adequat per a la brazing?
A: Sí, però utilitzeu baixa - aliatges de trenament de temperatura per evitar danyar el contingut de zinc.
Tipus de productes que GNEE pot proporcionar
|
Article |
99,9% de tub de coure pur / tub de coure recte / C11000 Preu de canonades de coure |
||
|
Estàndard |
ASTM, DIN, BS, CDA, JIS, GB |
||
|
Material |
T1,T2,C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800, |
||
|
Figura |
Round, quadrat, rectangular, etc. |
||
|
Especificacions |
Rodó: gruix de paret: 0,2mm ~ 120mm, diàmetre exterior: 2mm ~ 910mm Quadrat: gruix de paret: 0,2mm ~ 120mm, mida: 2mm*2mm ~ 1016mm*1016mm Espessor rectangular de paret: 0,2mm ~ 120mm, mida: 2mm*4mm ~ 1016mm*1219mm |
||
|
Llargada |
3m, 5,8m, 6m, 11,8 m, 12m o segons calgui. |
||
|
Duresa |
1/16 dura, 1/8 dura, 3/8 dura, 1/4 dura, 1/2hard, dura dura, suau, etc. |
||
|
Superfície |
molí, polit, brillant, oli, línia de cabell, raspall, mirall, explosió de sorra o segons calgui. |
||
|
Termini de preu |
Exw, FOB, CFR, CIF, etc. |
||
|
Termini de pagament |
T/T |
||
|
Paquet |
Paquet estàndard d’exportació: caixa de fusta agrupada, vestit per a tot tipus de transport, |
||
|
Termini de lliurament |
Segons la quantitat de comandes |
||
|
Aplicació |
Pipe de coure és la primera opció de canonades d'aigua de carcassa residencial, calefacció, canonades de refrigeració |
||
Obteniu el catàleg de productes
|
Article |
Barra rodona de coure recte/coure |
||
|
Estàndard |
ASTM, DIN, BS, CDA, JIS, GB |
||
|
Material |
T1,T2,C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800, |
||
|
Figura |
Round, quadrat, rectangular, etc. |
||
|
Especificacions |
Diàmetre: 3 ~ 200mm |
||
|
Llargada |
3m, 5,8m, 6m, 11,8 m, 12m o segons calgui. |
||
|
Duresa |
1/16 dura, 1/8 dura, 3/8 dura, 1/4 dura, 1/2hard, dura dura, suau, etc. |
||
|
Superfície |
molí, polit, brillant, oli, línia de cabell, raspall, mirall, explosió de sorra o segons calgui. |
||
|
Termini de preu |
Exw, FOB, CFR, CIF, etc. |
||
|
Termini de pagament |
T/T |
||
|
Paquet |
Paquet estàndard d’exportació: caixa de fusta agrupada, vestit per a tot tipus de transport, |
||
|
Termini de lliurament |
Segons la quantitat de comandes |
||
|
Aplicació |
Una vareta de coure és un tipus de barres de processament de metalls de colors amb alta conductivitat elèctrica. Es divideix principalment en llautó |
||
Obteniu el catàleg de productes
|
Nom del producte
|
Full de placa de coure /coure
|
|
Material
|
C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,
C10920,C10930,C11000,C11300,C11400,C11500,C11600,C12000,
C12200,C12300,C12500,C14200,C14420,C14500,C14510,C14520,
C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000,C27000,C27400,
C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800,
C63020,C65500,C68700,C70400,C70620,C71000,C71500,C71520,
C71640, C72200, T1, T2, T3, Tu1, Tu0, Tu2, Tp1, Tp2, Tag0.1, de - Cu,
Sf - Cu, Cu - ETP, Cu - dhp, C1020, C1100, C1221, C1220, C1201
|
|
Figura
|
Full pla, bobina, tira
|
|
Estàndard
|
Din Gb Iso Jis Ba Ansi
|
|
Grau
|
Gruix 0,005 mm ~ 500mm; Amplada 1mm ~ 2500mm;
Longitud de 1000mm ~ 12000mm o gratuït segons calgui
|
|
Remuneració
|
Alibaba Trade Assurance, T/T, L/C, Western Union, PayPal
|
|
Termini de preu
|
Ex - treball, fob, fca, cfr, cnf, cif, ddu, ddp
|
|
Usada
|
1) Purificació electrolítica en coure pur per a la indústria elèctrica.
2) S'utilitza principalment per fabricar equips elèctrics com ara generador, autobús, cable, commutador, transformador i intercanviador de calor, canonada, Col·leccionista pla i altres equips de conducció de calor dels dispositius de calefacció solar. 3) Apte per al cinturó d’aturada de la fundació, cinturó d’aturada de presa, cinturó d’aturada superior, cinturó d’aturada del passadís, cinturó de parada del forat interior, cinturó d’aturada de fàbrica, cinturó d’aturada de l’articulació horitzontal a la superfície de desbordament, etc. |
Obteniu el catàleg de productes
|
Nom del producte |
Fil de coure |
|
Estàndard |
Aisi, Astm, BS, Din, EN, GB, Jis |
|
Diàmetre |
0,6 mm / 0,8 mm / 0,9mm / 1,0mm / 1,2mm / 1,6 mm |
|
Thinckness |
0,12mm-3,0 mm |
|
Contingut de Cu (%) |
99.998% |
|
Alu - recobriment de zinc |
30-180g/m2 |
|
Material |
C21000, C22000, C22600, C23000, C24000, C26000, C26130, C26800, C27000, C27200, C27400, etc. |
|
Lletra |
Fil de coure |
|
Paquet |
Embalatge estàndard d'exportació de mar: 3 capes d’embalatge, a l’interior hi ha paper kraft, la pel·lícula de plàstic d’aigua es troba al mig i a l’exterior Full d'acer GI que es cobreix per tires d'acer amb pany, amb màniga de bobina interior |
|
Certificació |
ISO, SGS, CE |
|
Entrega |
8-20 dies |
|
Condicions de pagament |
T/T, Lc, Western Union, PayPal, etc. |
|
Moq |
1 tona |
Obteniu el catàleg de productes
Peces mecanitzades CNC de coure
|
Proveïdor de mecanitzat OEM CNC d'alta qualitat
|
|
|
Serveis
|
Folle de CNC, gir de CNC, tall làser, flexió, gir, tall de filferro, estampació
|
|
Materials Avalivables
|
Alumini: Sèrie 2000, Sèrie 6000 (6061/6063), 7075, 5052, etc.
|
|
Acer inoxidable: Sus303, Sus304, SS316, SS316L, 17-4ph, etc.
|
|
|
Acer: 1214L/1215/1045/4140/SCM440/40CRMO, etc.
|
|
|
Brass: 260, C360, H59, H60, H62, H63, H65, H68, H70, bronze, coure
|
|
|
Titanium: grauf1-f5
|
|
|
Plàstic: acetal/pom/pa/nylon/pc/pvc/pvc/pu/acrílic/abs/ptfe/peek, etc.
|
|
|
Tractament superficial
|
Anodize, explosió de perles, pantalla de seda, xapat de PVD, zinc/níquel/crom/xapat de titani, raspallat, pintura, recobriment en pols, passivació, electroforesi, polit electro, kNURL, làser/gravat/gravat, etc.
|
|
Tolerància
|
+/- 0,01 ~ +/- 0,05 mm
|
|
Rugositat superficial
|
Min Ra0.1 ~ 3.2
|
|
Dibuix acceptat
|
STP, STAP, IGS, XT, AUTOCAD (DXF, DWG), PDF o TIMA DE SAMPLA
|
|
Temps de conducció
|
1-2 setmanes per a mostres, 3-4 setmanes per a la producció massiva
|
|
Assegurança de qualitat
|
ISO9001: 2015, ISO13485: 2016, SGS, ROHS, TUV
|
|
Condicions de pagament
|
Assegurança comercial, TT/ PAYPAL/ WESTUNION
|
Obteniu el catàleg de productes
En exportar productes de coure
Amb 18 anys d’experiència, som un principal exportador de productes de coure de qualitat -. Les nostres línies de producció eficients, amb barres de colada contínua, dibuix de precisió i processos automatitzats de recobriment, asseguren una qualitat constant. Combinats amb rigorosos a les proves de cases -, incloses les anàlisis espectrals i les proves de pressió, garantim que cada tub de coure, bobina i Rod compleix els màxims estàndards internacionals per als clients mundials.





