Número UNS:C27000
Noms comuns: llautó (65% Cu, 35% Zn), llautó 65/35
Normes aplicables:
ASTM B36/B36M (llama/tira de llautó)
ASTM B134 (filferro de llautó)
SAE J463 (aliatges de coure forjat)
DIN 17660 (estàndard europeu: 2.0360)
Característiques del producte
Formabilitat en fred superior: ideal per a embutició profunda, plegat i operacions complexes de conformació.
High Strength-Ductility Balance: >50% d'allargament en estat recuit; La força augmenta significativament després del treball en fred.
Bona resistència a la corrosió: adequat per a entorns industrials atmosfèrics, d'aigua dolça i de baixa-corrosió.
Excel·lent maquinabilitat: ofereix un alt acabat superficial amb un desgast mínim de l'eina.
Eco-Amigable i rendible-: contingut de plom inferior o igual al 0,07% (compatible amb RoHS); El contingut optimitzat de zinc redueix els costos del material.
Atractiu decoratiu: superfície groc brillant ideal per a dissenys arquitectònics i de productes de consum.
Formes i dimensions comunes del producte
|
Formulari |
Gruix (mm) |
Amplada (mm) |
Longitud |
Diàmetre/OD (mm) |
|
Full/Tira |
0.01–6.0 |
2–600 |
Personalitzat |
- |
|
Vara/Barra |
- |
- |
Personalitzat |
3–350 |
|
Filferro |
- |
- |
Personalitzat |
0.15–12.0 |
|
Tub |
Mur: 1–12 |
- |
Personalitzat |
OD: 10–180 |
C27000 Composició de llautó (composició química)
|
Element |
Cu |
Zn |
Pb |
Fe |
Altres impureses (total) |
|
% pes |
64–68.5 |
Balanç |
Menor o igual a 0,07 |
Menor o igual a 0,05 |
Menor o igual a 0,15 |
Propietats físiques
|
Propietat |
Interval de valors |
|
Densitat (g/cm³) |
8.45–8.55 |
|
Punt de fusió (grau) |
900–930 |
|
Conductivitat elèctrica (%IACS, recuit) |
25–28 |
|
Conductivitat tèrmica (W/m·K, 20 graus) |
105–120 |
|
Coeficient d'expansió tèrmica (×10⁻⁶/K, inferior o igual a 250 graus) |
20.2 |
Propietats mecàniques
|
Condició |
Resistència a la tracció (MPa) |
Límit de rendiment (MPa) |
Elongació (%) |
Duresa (HV) |
|
Recuit |
270–350 |
90–130 |
50–65 |
55–75 |
|
Treballat en fred (H02) |
400–500 |
320–380 |
20–30 |
100–130 |
|
Treballat en fred (H04) |
500–600 |
450–520 |
5–10 |
150–180 |




Avantatges bàsics
1. Exceptional Cold Formability: >Taxa d'èxit del 95% en embutició profunda (per exemple, estoigs de cartutxos, estampats de precisió).
2. Alta rendibilitat: un 35% de contingut de zinc redueix els costos de les matèries primeres per a una producció en gran-volum.
3. Adaptabilitat al tractament de superfícies: Compatible amb xapat, polit i pintura per a usos funcionals/decorats.
4. Resistència ambiental: resisteix l'oxidació en condicions humides i la corrosió en aigua dolça.
Aplicacions del producte
Decoració arquitectònica: tiradors de portes, lluminàries, adorns.
Electrònica: Connectors, terminals, blindatge EMI.
Automoció: nuclis de radiadors, components del sistema de combustible.
Fontaneria: cossos de-vàlvules de baixa pressió, accessoris.
Industrial: Elements de subjecció, molles, ferreteria estampada.
Pautes de processament
Treball en calent: temperatura de control. a 820–870 graus; evitar esquerdes de vora (es recomana extrusió en calent).
Treball en fred: recuit (600-700 graus) per restaurar la ductilitat; Utilitzeu lubricants per evitar la irritació.
Soldadura: Compatible amb soldadura TIG/resistència. Apliqueu un alleujament de l'estrès a baixa-temperatura (260-270 graus); Limiteu l'entrada de calor per evitar la vaporització del zinc.
Tractament de superfícies: neteja amb àcid abans del revestiment; aplicar una capa transparent per a peces decoratives.
Escenaris clau d'aplicació
Restauració arquitectònica: Ferreteria vintage per hotels/edificis històrics.
Fabricació d'electrònica: terminals estampats per a dispositius mòbils/ordinadors.
Sistemes tèrmics d'automoció: nuclis de radiadors en vehicles elèctrics.
Ferreteria de fontaneria: vàlvules i accessoris de bany.
Tipus de productes que GNEE pot oferir
|
Item |
Tub de coure pur 99,9% d'alta qualitat / tub de coure recte / preu de canonada de coure C11000 |
||
|
Estàndard |
ASTM, DIN, BS, CDA, JIS, GB |
||
|
Material |
T1,T2,C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800, |
||
|
Forma |
Rodó, quadrat, rectangular, etc. |
||
|
Especificacions |
Rodona: gruix de paret: 0,2 mm ~ 120 mm, diàmetre exterior: 2 mm ~ 910 mm Quadrat: gruix de paret: 0,2 mm ~ 120 mm, mida: 2 mm * 2 mm ~ 1016 mm * 1016 mm Gruix de paret rectangular: 0,2 mm ~ 120 mm, mida: 2 mm * 4 mm ~ 1016 mm * 1219 mm |
||
|
Longitud |
3 m, 5,8 m, 6 m, 11,8 m, 12 m o segons sigui necessari. |
||
|
Duresa |
1/16 dur, 1/8 dur, 3/8 dur, 1/4 dur, 1/2 dur, ple dur, suau, etc. |
||
|
Superfície |
molí, polit, brillant, oliat, línia de cabell, raspall, mirall, explosió de sorra, o segons sigui necessari. |
||
|
Termini de preu |
EXW, FOB, CFR, CIF, etc. |
||
|
Termini de pagament |
T/T |
||
|
paquet |
Paquet estàndard d'exportació: caixa de fusta empaquetada, vestit per a tot tipus de transport, |
||
|
Termini de lliurament |
Segons la quantitat de la comanda |
||
|
Aplicació |
La canonada de coure és la primera opció de canonades d'aigua d'habitatges residencials, canonades de calefacció i refrigeració |
||
Obteniu el catàleg de productes
|
Item |
Barra recta de coure/barra rodona de coure |
||
|
Estàndard |
ASTM, DIN, BS, CDA, JIS, GB |
||
|
Material |
T1,T2,C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800, |
||
|
Forma |
Rodó, quadrat, rectangular, etc. |
||
|
Especificacions |
Diàmetre: 3 ~ 200 mm |
||
|
Longitud |
3 m, 5,8 m, 6 m, 11,8 m, 12 m o segons sigui necessari. |
||
|
Duresa |
1/16 dur, 1/8 dur, 3/8 dur, 1/4 dur, 1/2 dur, ple dur, suau, etc. |
||
|
Superfície |
molí, polit, brillant, oliat, línia de cabell, raspall, mirall, explosió de sorra, o segons sigui necessari. |
||
|
Termini de preu |
EXW, FOB, CFR, CIF, etc. |
||
|
Termini de pagament |
T/T |
||
|
paquet |
Paquet estàndard d'exportació: caixa de fusta empaquetada, vestit per a tot tipus de transport, |
||
|
Termini de lliurament |
Segons la quantitat de la comanda |
||
|
Aplicació |
Una vareta de coure és un tipus de barra de processament de metalls de colors amb alta conductivitat elèctrica. Es divideix principalment en llautó |
||
Obteniu el catàleg de productes
|
Nom del producte
|
Placa de coure / xapa de coure
|
|
Material
|
C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,
C10920,C10930,C11000,C11300,C11400,C11500,C11600,C12000,
C12200,C12300,C12500,C14200,C14420,C14500,C14510,C14520,
C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000,C27000,C27400,
C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800,
C63020,C65500,C68700,C70400,C70620,C71000,C71500,C71520,
C71640,C72200,T1,T2,T3,TU1,TU0,TU2,TP1,TP2,TAg0.1,OF-Cu,
SF-Cu,Cu-ETP,Cu-DHP,C1020,C1100,C1221,C1220,C1201
|
|
Forma
|
Làmina plana, bobina, tira
|
|
Estàndard
|
DIN GB ISO JIS BA ANSI
|
|
Grau
|
Gruix 0,005 mm ~ 500 mm; Amplada 1 mm ~ 2500 mm;
Longitud 1000 mm ~ 12000 mm o gratuït segons sigui necessari
|
|
Pagament
|
Alibaba Trade Assurance, T/T, L/C, Western Union, Paypal
|
|
Termini de preu
|
EX-Work, FOB, FCA ,CFR ,CNF ,CIF ,DDU , DDP
|
|
Usat
|
1) Purificació electrolítica en coure pur per a la indústria elèctrica.
2) S'utilitza principalment per fabricar equips elèctrics com ara generador, autobús, cable, aparell de commutació, transformador i intercanviador de calor, canonada, col·lector pla i altres equips de conducció de calor dels dispositius de calefacció solar. 3) Adequat per a cinturó de parada de la base, cinturó de parada de la presa, cinturó de parada superior de la presa, cinturó de parada del passadís, cinturó de parada del forat interior de la presa, cinturó de parada de fàbrica, cinturó de parada horitzontal sota la superfície de desbordament, etc. |
Obteniu el catàleg de productes
|
Nom del producte |
Fil de coure |
|
Estàndard |
AISI, ASTM, BS, DIN, EN, GB, JIS |
|
Diàmetre |
0,6 mm / 0,8 mm / 0,9 mm / 1,0 mm / 1,2 mm / 1,6 mm |
|
Gruixuda |
0,12 mm-3,0 mm |
|
Contingut de Cu (%) |
99.998% |
|
Alu-Revestiment de zinc |
30-180g/m2 |
|
Material |
C21000, C22000, C22600, C23000, C24000, C26000, C26130, C26800, C27000, C27200, C27400, etc. |
|
Tipus |
Fil de coure |
|
paquet |
Embalatge estàndard d'exportació mariner: 3 capes d'embalatge, a l'interior hi ha paper kraft, la pel·lícula de plàstic d'aigua es troba al mig i a l'exterior Xapa d'acer GI a cobrir amb tires d'acer amb pany, amb funda interior de bobina |
|
Certificació |
ISO, SGS, CE |
|
Lliurament |
8-20 dies |
|
Condicions de pagament |
T/T, LC, Western Union, Paypal, etc. |
|
MOQ |
1 tona |
Obteniu el catàleg de productes
Peces mecanitzades CNC de coure
|
Proveïdor de mecanitzat CNC OEM d'alta qualitat
|
|
|
Serveis
|
Fresat CNC, tornejat CNC, tall per làser, flexió, filatura, tall de filferro, estampació
|
|
Materials disponibles
|
Alumini: sèrie 2000, sèrie 6000 (6061/6063), 7075, 5052, etc.
|
|
Acer inoxidable: SUS303, SUS304, SS316, SS316L, 17-4PH, etc.
|
|
|
Acer: 1214L/1215/1045/4140/SCM440/40CrMo, etc.
|
|
|
Llautó: 260, C360, H59, H60, H62, H63, H65, H68, H70, bronze, coure
|
|
|
Titani: grau F1-F5
|
|
|
Plàstic: Acetal/POM/PA/Nylon/PC/PMMA/PVC/PU/Acrílic/ABS/PTFE/PEEK, etc.
|
|
|
Tractament superficial
|
Anoditzat, granallat, serigrafia, xapat PVD, zinc/níquel/crom/titani, raspallat, pintura, recobert de pols, passivació, electroforesi, polit elèctric, moletejat, làser/gravat/gravat, etc.
|
|
Tolerància
|
+/-0,01~+/-0,05 mm
|
|
Rugositat superficial
|
Min Ra0,1~3,2
|
|
Dibuix acceptat
|
Stp, Step, Igs, Xt, AutoCAD (DXF, DWG), PDF o Temps de lliurament de mostres
|
|
Temps d'execució
|
1-2 setmanes per a mostres, 3-4 setmanes per a la producció en massa
|
|
Garantia de qualitat
|
ISO9001:2015, ISO13485:2016, SGS, RoHs, TUV
|
|
Condicions de pagament
|
Garantia comercial, TT / PayPal / WestUnion
|
Obteniu el catàleg de productes
Som un exportador líder de productes de coure-d'alta qualitat. Les nostres eficients línies de producció, amb barres de colada contínua, dibuix de precisió i processos de recuit automatitzats, garanteixen una qualitat constant. En combinació amb proves rigoroses-casa, incloses anàlisis espectrals i proves de pressió, garantim que cada tub, bobina i vareta de coure compleixen els estàndards internacionals més alts per als clients globals.





