Quan utilitzar el tub de coure níquel C70600?
Utilitzeu C70600 per al servei general d'aigua de mar on la velocitat del flux sigui inferior a 2,5 m/s i no hi hagi sorra ni partícules sòlides.
Millors aplicacions per a C70600 (90/10):
Línies de llast i extinció d'incendis
Desguàs de coberta de plataforma offshore
Tubs de refrigeració per aigua de mar per a motors dièsel
Línies de baixa velocitat{0}}dessalinitzadora
Temperatura de treball típica: per sota de 60 graus (140 graus F)
Menjar clau: C70600 és l'opció rendible-per a la majoria de treballs de canonades marines estàndard.

Quan utilitzar el tub de coure níquel C71500?
Utilitzeu C71500 per a aigua de mar d'alta-velocitat (fins a 4,0 m/s), flux- carregat de sorra o paquets de tubs d'intercanviador de calor crítics.
Millors aplicacions per a C71500 (70/30):
Tubs del condensador principal de la central elèctrica
Bescanviadors de calor-alta velocitat
Sistemes de refrigeració auxiliars per a centrals nuclears
Línies d'aigua de mar amb alt contingut de turbulència o sorra
Zones-propenses a l'erosió com les línies de descàrrega de bombes
Menjar clau: El C71500 costa més, però dura més en aigua de mar que flueix agressivament.
Composició química C70600 vs C71500
El C70600 té un 9-11% de níquel (90/10) mentre que el C71500 té un 29-33% de níquel (70/30).
| Element | C70600 (90/10) | C71500 (70/30) |
|---|---|---|
| Coure (Cu) | La resta (~88% min) | La resta (~66% min) |
| Níquel (Ni) | 9.0 – 11.0% | 29.0 – 33.0% |
| Ferro (Fe) | 1.0 – 1.8% | 0.4 – 1.0% |
| Manganès (Mn) | 1,0% màx | 1,0% màx |
| Plom (Pb) | 0,02% màx | 0,02% màx |
| Zinc (Zn) | 0,5% màxim | 0,5% màxim |
Menjar clau: C71500 conté tres vegades més níquel, la qual cosa augmenta directament la seva força i resistència a l'erosió.
Propietats mecàniques C70600 vs C71500
El C71500 és significativament més fort i dur que el C70600. La resistència a la tracció de C71500 és aproximadament un 30-40% més gran.
| Propietat | C70600 (90/10) | C71500 (70/30) |
|---|---|---|
| Resistència a la tracció (min) | 310 MPa | 450 MPa |
| Límit de fluència (min) | 110 MPa | 170 MPa |
| Elongació (50 mm) | 30% | 20% |
| Duresa (HRB) | 40 – 80 | 75 – 90 |
| Mòdul d'elasticitat | 140 GPa | 150 GPa |
Menjar clau: Trieu C71500 si el vostre tub s'enfrontarà a alta pressió o impacte. Trieu C70600 si necessiteu doblegar o acampar el tub.
C70600 o C71500 per a la corrosió de l'aigua de mar?
Tots dos resisteixen bé la corrosió de l'aigua de mar, però el C71500 maneja una velocitat de flux més alta i l'erosió de la sorra molt millor que el C70600.
| Condició | C70600 | C71500 |
|---|---|---|
| Aigua de mar estàtica o lenta (<2.5 m/s) | Excel·lent | Excel·lent |
| Aigua de mar ràpida (2,5 – 4,0 m/s) | Acceptable | Excel·lent |
| Aigua de mar amb partícules de sorra | Moderat | Bé |
| Aigua de mar-contaminada amb sulfur | Pobre (risc de pitting) | Pobre (risc de pitting) |
| Resistència a la corrosió de les esquerdes | Bé | Molt bé |
| Resistència als atacs d'impacte | Moderat | Alt |
Menjar clau: No s'ha d'utilitzar cap grau en aigua de mar contaminada o estancada amb sulfur d'hidrogen.
Soldadura C70600 vs C71500, quina diferència hi ha?
C70600 és més fàcil de soldar. C71500 requereix preescalfament i un control de temperatura més acurat.
| Factor | C70600 | C71500 |
|---|---|---|
| Cal preescalfament? | No | Sí (100-150 graus) |
| Tractament tèrmic post-soldadura | No | Recomanat per a parets gruixudes |
| Metall d'aportació | ERCuNi | ERCuNi o níquel superior |
| Soldadura TIG | Excel·lent | Bé |
| Soldadura MIG | Excel·lent | Bé |
| Amic de soldadura de camp | Sí | Requereix un soldador especialitzat |
| Risc d'esquerdes de soldadura | Baixa | Mitjana |
Menjar clau: Per a treballs de soldadura o reparació de camp, C70600 és l'opció més segura.
Diferència de preu entre C70600 i C71500
El C71500 normalment costa entre un 30 i un 50% més que el C70600 a causa del seu major contingut de níquel.
| Grau | Preu relatiu (per kg) | Contingut de níquel |
|---|---|---|
| C70600 (90/10) | 1,0x (línia de base) | 9-11% |
| C71500 (70/30) | 1.3x – 1.5x | 29-33% |
Menjar clau: Només pagueu la prima per C71500 si el vostre treball requereix una força addicional o resistència a l'erosió.
Quin hauríeu de comprar C70600 o C71500?
Compreu C70600 per a canonades d'aigua de mar estàndard, línies de llast i sistemes d'aigua contra incendis. Compreu C71500 per a intercanviadors de calor-d'alta velocitat, aigua de mar-carregada de sorra i tubs crítics de centrals elèctriques.
Regla d'una-oració:
Aigua de mar neta, baixa velocitat, baix pressupost → C70600
Flux ràpid, sorra, alta temperatura, llarga vida → C71500
PMF
P1: C70600 és el mateix que el níquel de coure 90/10?
Sí.C70600 és el número UNS per a l'aliatge de coure níquel 90/10. El "90/10" es refereix a aproximadament un 90% de coure i un 10% de níquel. Aquest és el grau de níquel de coure més comú utilitzat en aplicacions marines i centrals elèctriques.
P2: C71500 és el mateix que el níquel de coure 70/30?
Sí.C71500 és el número UNS per a l'aliatge de coure níquel 70/30. Conté un 70% de coure i un 30% de níquel. El major contingut de níquel li dóna una millor resistència i resistència a l'erosió que el C70600.
P3: Quina és la diferència principal entre C70600 i C71500?
Contingut de níquel.El C70600 té un 9-11% de níquel mentre que el C71500 té un 29-33% de níquel. Aquesta diferència triple afecta la força, la resistència a la corrosió, la facilitat de soldadura i el preu. El C71500 és més fort i més resistent a l'erosió, però més difícil de soldar i un 30-50% més car.
P4: Puc soldar C70600 a C71500?
Sí.Utilitzeu metall d'aportació ERCuNi. Els dos graus són compatibles per a la soldadura perquè comparteixen la mateixa base de coure-níquel. No es requereix un preescalfament especial per a parets primes, però per a seccions gruixudes de més de 6 mm, preescalfeu a 100-150 graus.
P5: Quin grau és més resistent a la corrosió a l'aigua de mar, C70600 o C71500?
C71500 és millor.El seu contingut més elevat de níquel proporciona una resistència superior a l'erosió, la corrosió i l'atac d'impacte de l'aigua de mar a gran -velocitat. Tanmateix, ambdós graus tenen un mal rendiment en aigua de mar-contaminada amb sulfurs o estancada.
P6: Quina és la velocitat màxima de flux d'aigua de mar per al tub C70600?
Fins a 2,5 m/s per servei continu.Per sobre d'aquesta velocitat, el C70600 pot patir corrosió per impacte. Per a velocitats més altes de fins a 4,0 m/s, mou fins a C71500, que està dissenyat per a un flux d'aigua de mar més ràpid.
P7: El C70600 funciona en aigua de mar-sulfurada?
No.Tant el C70600 com el C71500 tenen poca resistència als sulfurs. A l'aigua de mar estancada o contaminada que conté sulfur d'hidrogen, es poden produir ràpidament esquerdes per corrosió per picadura i corrosió per estrès. Utilitzeu acer inoxidable o titani per a aquests entorns.
P8: Quin grau és més fàcil de doblegar i enflamar?
C70600 és molt més fàcil.La seva menor resistència i major elongació (30% vs 20%) fan que les operacions de plegat en fred i envasat siguin senzilles. El C71500 requereix més força i té un retorn elàstic més elevat, de manera que sovint es necessita recuit abans de formar-se.
P9: C71500 val la pena el preu més alt?
Només per a aigua de mar-alta{0}}o carregada de sorra-.Per a canonades marines estàndard per sota de 2,5 m/s, C70600 és suficient i més econòmic. Per a condensadors de centrals elèctriques o intercanviadors de calor-d'alta velocitat, el C71500 val la pena del 30-50% de la prima.
P10: Quina diferència hi ha entre ASTM B111 i ASTM B466?
ASTM B111 cobreix tubs sense soldadura per a intercanviadors de calor i condensadors. ASTM B466 cobreix canonades de níquel de coure sense soldadura per a sistemes de canonades generals.B111 té toleràncies dimensionals més estrictes i requisits de prova més rigorosos perquè s'utilitza en equips de transferència de calor.
P11: Es pot utilitzar C70600 per a sistemes de refrigeració d'aigua dolça?
Sí.El C70600 funciona molt bé en aigua dolça, torres de refrigeració i sistemes de refrigeració de bucle tancat-. Resisteix millor la corrosió general i el biofouling que el coure o el llautó.
P12: Quina és la temperatura màxima de funcionament del tub C70600 a l'aigua de mar?
Uns 60 graus (140 graus F).Per sobre d'aquesta temperatura, el risc de corrosió localitzada i picades augmenta significativament. Per a aigua de mar a més temperatura, considereu C71500 o aliatges de titani.
P13: L'ASTM B111 C70600 requereix proves d'impacte?
No normalment.ASTM B111 no requereix proves d'impacte per a C70600 o C71500 perquè els aliatges de coure níquel mantenen una bona ductilitat a baixes temperatures. Tanmateix, comproveu sempre les especificacions del projecte, ja que alguns clients requereixen proves addicionals.
P14: Quina és la condició de lliurament estàndard per al tub C70600?
Recuit (tremp O) o alleujat (tremp HR).La majoria dels tubs de níquel de coure sense costures es subministren recuits per facilitar la flexió, l'envasat i la instal·lació. El tremp dur està disponible, però rarament s'utilitza perquè és difícil de doblegar.
P15: Quant de temps dura el tub C70600 al servei d'aigua de mar?
20-30 anys o més en condicions normals.Amb un disseny adequat (velocitat de flux correcta, sense sulfurs, suports adequats), el tub de coure níquel C70600 pot durar dècades. Molts vaixells marins utilitzen canonades C70600 durant 30+ anys amb una corrosió mínima.
Les nostres proves per al tub de coure níquel
| Tipus de prova | Estàndard | Propòsit |
|---|---|---|
| Anàlisi química | ASTM E1473 | Verifiqueu el contingut de Cu, Ni, Fe, Mn |
| Assajos de tracció | ASTM E8 | Mesura la força i l'allargament |
| Assaig de duresa | ASTM E18 | Comproveu la consistència del temperament |
| Prova d'aplanament | ASTM B968 | Comprovar la ductilitat i els defectes |
| Prova de flaring | ASTM B969 | Comproveu la capacitat d'expansió |
| Prova de corrents de Foucault | ASTM E243 | Detectar defectes i picats ocults |
| Prova hidrostàtica | ASTM B111 | Verifiqueu l'estanquitat-de fuites |
| Prova d'aplanament invers | ASTM B968 | Comproveu la qualitat de la soldadura (si està soldada) |
| Examen microscòpic | ASTM E407 | Comproveu l'estructura del gra |

El nostre embalatge per a canonades de coure níquel
| Tipus d'embalatge | Per a quina mida del tub | Finalitat de protecció |
|---|---|---|
| Estoig de fusta | Diàmetre petit, llargs de tall, mides fràgils | Màxima protecció per a l'exportació |
| Paquet d'acer amb tires d'acer | Tubs llargs, mides estàndard | Empaquetament segur per a la càrrega de contenidors |
| Tapes d'extrem de plàstic | Els dos extrems de cada tub | Eviteu danys a les vores i l'entrada de brutícia |
| Embolcall retràctil de PE | Paquet sencer | Protecció contra la humitat durant el trànsit |
| Intercalat de paper VCI | Entre capes de tubs | Anti-corrosió durant l'enviament llarg |
| Palet de fusta | Tubs agrupats | Fàcil maneig de carretons elevadors |
| Etiqueta amb grau i mida | Cada paquet | Identificació clara del magatzem |

El nostre equip de fàbrica
| Equipament | Quantitat | Especificació / Capacitat | Fase del procés |
|---|---|---|---|
| Forn de fusió | 3 conjunts | 5 tones per lot | Fusió de la matèria primera |
| Màquina de colada contínua horitzontal | 2 conjunts | 80 mm-220 mm de diàmetre | Billet sòlid de fosa |
| Premsa d'extrusió | 2 conjunts | 2500 tones i 3500 tones | Perforació i extrusió a closca buida |
| Molí de perforació | 1 conjunt | Per a tubs de paret gruixuda | Piercing de closca |
| Laminació en fred (pilger) | 4 conjunts | LG30, LG60, LG90 | Redueix el diàmetre i el gruix de la paret |
| Banc de dibuix en fred | 8 conjunts | Força de tracció de 5 tones a 30 tones | Dibuix de precisió a la mida final |
| Sistema de lubricació interna | 3 conjunts | Per al procés de dibuix | Reduir la fricció durant el dibuix |
| Forn de recuit | 4 conjunts | 600 graus, atmosfera protectora | Suavització després del treball en fred |
| Màquina de redreçar | 3 conjunts | 6-50mm i 50-168mm | Flexió correcta |
| Màquina de tall | 5 conjunts | Tall automàtic de serra | Talla a la longitud requerida |
| Línia de neteja per ultrasons | 2 conjunts | Traieu l'oli i els residus | Neteja de superfícies |
| Provador de corrents de Foucault | 2 conjunts | Inspecció en línia | Prova 100% NDT |
| Provador hidrostàtic | 2 conjunts | Màxim 3000 psi | Prova de pressió |
| Línia d'embalatge | 1 conjunt | Empaquetament automàtic | Embalatge final |

La nostra gamma de productes
| Categoria de producte | Formes / Tipus | Interval de talles | Materials/Graus comuns |
|---|---|---|---|
| Tub de coure | Rodona, quadrada, rectangular, bobina de creps, ranurada interior, enrotllament a nivell | OD: 3 mm - 219 mm Paret: 0,3 mm - 10 mm | C11000, C12200, C10200, C70600, C71500, C26000, C26800, C51000, C52100 |
| Vareta de coure | Rodó, hexagonal, quadrat, rectangular | Diàmetre: 2 mm - 120 mm | C11000, C14500, C18200, C18700, C36000, C37700 |
| Fil de coure | Filferro rodó, filferro pla, filferro quadrat, coure nu, coure llaunat | Diàmetre: 0,1 mm - 12 mm | C11000, C16200, C17200, C17500 |
| Tira de coure | Tira enrotllada, cinta escletxa, cinta de precisió | Gruix: 0,05 mm - 3 mm Amplada: 5 mm - 400 mm | C11000, C19400, C19200, C70250, C26000, C26800, C51000, C52100 |
| Làmina de coure | Làmina fina, làmina ultra-fina | Gruix: 0,01 mm - 0,1 mm | C11000, C10200 |
| Peces mecanitzades CNC | Casquilles personalitzades, brides, connectors, accessoris, femelles, cargols, juntes i terminals | Basat en dibuix personalitzat | C36000 (llautó de tall lliure), C37700, C63000, C63200, C70600, C71500, C95800 |




