C70600 Tub de coure níquelés un tub d'aliatge de coure-níquel, conegut pel seuexcel·lent rendiment en aigua de mar i en diversos ambients corrosius. Sovint es diuAliatge de coure-níquel 90/10perquè la seva composició nominal conté aproximadament90% coure i 10% níquel.
Aquesta canonada s'utilitza àmpliament en molts camps, com ara oleoductes i gasoductes, equips de tractament d'aigua, indústria química i indústria de l'energia nuclear.GNEEmanté un ric inventari de coure níquel C70600 en formes que inclouen barres, plaques, tubs, accessoris i brides.
Els avantatges clau de la canonada de níquel de coure C70600 inclouen:
Força moderadaamb excel·lent soldabilitat i conformabilitat
A causa de l'addició de ferro i manganès, l'aliatge 90/10 téexcel·lent resistència a la corrosió general i l'esquerda per tensió
Rendiment superior sota erosiói impacte en aigües turbulentes-d'alta velocitat que contenen bombolles i llim

Característiques principals de la canonada de níquel de coure 90/10
| Característica | Benefici per als compradors |
|---|---|
| Excel·lent resistència a la corrosió de l'aigua de mar | Forma una pel·lícula protectora estable a l'aigua de mar; Resisteix a la corrosió per picades, escletxes i corrosió galvànica |
| Alta resistència a la corrosió a l'erosió | Resisteix a cabals més alts que altres aliatges de coure; la pel·lícula protectora continua sent resistent a l'aigua-alta velocitat |
| Bona resistència a la biofouling | Els ions de coure impedeixen l'adhesió d'organismes marins, reduint la bioincrustació i mantenint l'eficiència de l'intercanvi de calor |
| Força mitjana | Suficient per a la majoria d'aplicacions de canonades i d'intercanvi de calor sense sobre{0}}enginyeria |
| Excel·lent soldabilitat | Adequat per a soldadura amb gas, soldadura per arc, soldadura làser i altres mètodes |
| Excel·lent estabilitat tèrmica | Manté les propietats en entorns-d'alta temperatura (equips d'intercanvi de vapor i calor) |
Taula d'especificacions de canonades ASTM B466 UNS C70600
| Paràmetre | Detalls |
|---|---|
| Especificació | ASTM SB 466 |
| Interval de talles | 1/2 "a 6" NB en diversos SWG i SCH |
| Diàmetre exterior | 4,00 a 22,00 mm |
| Gruix de paret | 0,15 mm a 1,50 mm |
| Opcions de longitud | Longitud requerida aleatòria individual, aleatòria doble o personalitzada |
| Opcions de programació | SCH20, SCH30, STD, SCH80, XS, SCH60, SCH120, SCH140, SCH160, XXS |
| Formularis disponibles | Rodó, quadrat, rectangular, enrotllat, en forma d'"U", bobines de pastís, tubs hidràulics |
| Final Acabat | Extrem pla, extrem bisellat o roscat |
| Graus equivalents | Coure Níquel 90/10 (C70600), Cupro Níquel 70/30 (C71500), UNS C71640 |
Normes internacionals per a tubs de níquel de coure C70600
| Estàndard | Àmbit d'aplicació |
|---|---|
| ASTM B111/B111M | Tubs de condensador i intercanviador de calor de coure i aliatge de coure sense soldadura |
| ASTM B466/B466M | Tubs i tubs de coure-níquel sense costures |
| EN 12451 | Estàndard europeu per a tubs intercanviadors de calor de coure i aliatges de coure |
| EEMUA 144 | Estàndard del Regne Unit per a tubs de coure-níquel en aplicacions marines i offshore |
| MIL-T-16420K | Estàndard militar nord-americà per a tubs de coure-níquel |
Composició química del tub de níquel de coure ASTM B{466 90/10
| Element | Especificació de l'aliatge de coure UNS C70600 |
|---|---|
| Coure (inclòs plata) | La resta |
| Níquel (inclòs cobalt) | 9,0% a 11,0% |
| Client potencial (màx.) | 0.05% |
| Ferro | 1,0% a 1,8% |
| Zinc (màx.) | 1.0% |
| Manganès (màx.) | 1.0% |
Propietats mecàniques de la canonada de níquel de coure 90/10
| Propietat | Valor per a C70600 (tremp suau recuit) |
|---|---|
| Resistència a la tracció (min) | 38 ksi (260 MPa) |
| Límit de rendiment (min) | 13 ksi (90 MPa) |
| Duresa Rockwell B (màx.) | 45 HRB |
Dimensions preferides per a la canonada de níquel de coure C{70600 90/10
Nota: La taula següent mostra els gruixos de paret estàndard per a canonades sense fissures dibuixades en funció del diàmetre NPS.
| NPS | Diàmetre exterior (polzades [mm]) | Paret normal (polzades [mm]) | Paret molt resistent (polzades [mm]) |
|---|---|---|---|
| 1/8 | 0.405 [10.3] | 0.062 [1.57] | 0.100 [2.54] |
| 1/4 | 0.540 [13.7] | 0.082 [2.08] | 0.123 [3.12] |
| 3/8 | 0.675 [17.1] | 0.090 [2.29] | 0.127 [3.23] |
| 1/2 | 0.840 [21.3] | 0.107 [2.72] | 0.149 [3.78] |
| 3/4 | 1.050 [26.7] | 0.114 [2.90] | 0.157 [3.99] |
| 1 | 1.315 [33.4] | 0.126 [3.20] | 0.182 [4.62] |
| 1 1/4 | 1.650 [42.4] | 0.146 [3.71] | 0.194 [4.93] |
| 1 1/2 | 1.900 [48.3] | 0.150 [3.81] | 0.203 [5.16] |
| 2 | 2.375 [60.3] | 0.156 [3.96] | 0.221 [5.61] |
| 2 1/2 | 2.875 [73.0] | 0.187 [4.75] | 0.280 [7.11] |
| 3 | 3.500 [88.9] | 0.219 [5.56] | 0.304 [7.72] |
| 4 | 4.500 [114] | 0.250 [6.35] | 0.341 [8.66] |
| 6 | 6.625 [168] | 0.250 [6.35] | 0.437 [11.1] |
Aplicacions de la canonada C70600 Copper Nickel 90/10
| Sector Indústria | Aplicacions específiques |
|---|---|
| Offshore i construcció naval | Sistemes de refrigeració d'aigua de mar, sistemes de protecció contra incendis, línies d'aigua de llast, evaporadors, condensadors |
| Generació d'energia | Condensadors i tubs intercanviadors de calor a les centrals elèctriques |
| Indústria del petroli i del gas | Sistemes de circulació d'aigua de mar en plataformes, canonades de procés |
| Química i petroquímica | Bescanviadors de calor i canonades{0}}resistents a la corrosió |
| Desalinització | Plantes dessalinitzadores d'aigua de mar |
PMF
1. Quina diferència hi ha entre la canonada de níquel de coure C70600 i la canonada de níquel de coure C71500?
La C70600 (tuba de níquel de coure 90/10) conté aproximadament un 90% de coure i un 10% de níquel, mentre que la C71500 (tuba de níquel de coure 70/30) conté aproximadament un 70% de coure i un 30% de níquel.C71500 ofereix una major resistència i una millor resistència a la corrosió en aigua de mar molt agressiva, però C70600 és més econòmic i més àmpliament disponible per a aplicacions marines generals.
2. Quins són els estàndards equivalents per a la canonada de coure níquel C70600?
La canonada de níquel de coure C70600 té els equivalents següents:ASTM B466/B466M, EN 12451 (CuNi10Fe1Mn) i BS 2871 (CN102). Tots aquests estàndards cobreixen la mateixa composició d'aliatge de coure níquel 90/10.
3. Es pot soldar una canonada de níquel de coure C70600 a una canonada d'acer al carboni?
No es recomana la soldadura directa de canonades de coure níquel C70600 a canonades d'acer al carboni a causa del risc de corrosió galvànica.Utilitzeu una junta de transició o un metall d'aportació-a base de níquelcom ara AWS A5.14 ERNiCu-7. Alternativament, utilitzeu connexions amb brides amb juntes d'aïllament.
4. Quina és la temperatura màxima de funcionament de la canonada de coure níquel C{{1}/10?
La canonada de níquel de coure C70600 pot funcionar contínuament a temperatures de fins a315 graus (600 graus F)en condicions no-oxidants. Per a temperatures més altes, es recomana C71500 (níquel coure 70/30).
5. En què difereix el procés de fabricació entre la canonada de coure níquel C70600 i la canonada d'acer inoxidable 316?
La canonada de níquel de coure C70600 ésmés fàcil de formar i soldarque l'acer inoxidable 316. Requereixmenys força per a la flexiói es pot soldar amb tècniques més senzilles. No obstant això,C70600 té una duresa més baixai és més propens a danys a la superfície durant la manipulació.
6. Quins mètodes de soldadura són adequats per a canonades de coure-níquel C70600 90/10?
La canonada de níquel de coure C70600 es pot soldar utilitzantsoldadura per arc de tungstè amb gas (GTAW/TIG), soldadura per arc de metall amb gas (GMAW/MIG), soldadura per arc de metall blindat (SMAW) i soldadura per oxiacetilè. Utilitzeu metall de farcimentAWS A5.7 ERCuNioAWS A5.14 ERNiCu-7per obtenir els millors resultats.
7. La canonada de coure-níquel C70600 és adequada per a sistemes d'aire-alta pressió?
Sí, però dins dels límits.La canonada de níquel de coure C70600 80 o XS pot suportar pressions de fins a aproximadament1500 psi depenent de la temperatura. For very high-pressure air systems (>3000 psi), es prefereix acer inoxidable o acer aliat a causa de la major resistència a la tracció.
8. Quina és la principal diferència d'aplicació entre la canonada de níquel de coure C70600 i la canonada de coure C12200?
La canonada de níquel de coure C70600 ésdissenyat específicament per a aigua de mar i ambients marinsa causa de la seva gran resistència a la corrosió. S'utilitza coure C12200 (coure DHP).fontaneria, climatització i aigua dolçaperò es corroirà ràpidament a l'aigua de mar.
9. Com resisteix la canonada de níquel de coure C{70600 90/10 la bioincrustació en comparació amb la de titani?
Tots dos materials resisteixen la bioincrustació, peròLa canonada de níquel de coure C70600 té una prevenció activa de biofoulinga causa de l'alliberament d'ions de coure. La canonada de titani només es basa en la seva superfície llisa i requereix cabals més alts per evitar la fixació. Per a sistemes d'aigua de mar de baix cabal-,C70600 sovint és superior.
10. Quin tractament tèrmic es requereix per a la canonada de coure níquel C70600 després de la formació?
La canonada de níquel de coure C70600 normalment requereix un recuit a 650-760 graus (1200-1400 graus F)després d'un important conformat en fred (flexió, estirat). Això restaura la ductilitat i alleuja les tensions internes. No cal apagar; la refrigeració per aire és suficient.
Proves de qualitat per a la canonada de níquel de coure C70600
| Mètode de prova | Propòsit |
|---|---|
| Anàlisi química (OES) | Verifiqueu el contingut de coure, níquel, ferro i manganès |
| Assajos de tracció | Confirmeu que la resistència a la fluència i la resistència a la tracció compleixen ASTM B466 |
| Prova de duresa (Rockwell B) | Assegureu-vos un màxim de 45 HRB per a la condició de recuit |
| Prova d'aplanament | Comprovar la ductilitat i la solidesa de la canonada |
| Prova d'aplanament invers | Detectar defectes interns i laminació |
| Prova de corrents de Foucault (ECT) | Detecteu defectes superficials i prop{0}}de la superfície |
| Prova hidrostàtica | Verificar la integritat de la pressió (100% de les canonades) |
| Prova de corrosió intergranular | Assegureu-vos la resistència a l'atac corrosiu al llarg dels límits del gra |
| Examen microscòpic | Comproveu l'estructura del gra i el contingut d'inclusió |

Embalatge del tub de níquel de coure C70600
| Mètode d'embalatge | Protecció proporcionada |
|---|---|
| Tapes d'extrem de plàstic | Eviteu l'entrada d'humitat i residus durant l'emmagatzematge i el trànsit |
| Equipat amb corretges d'acer | Assegureu múltiples canonades juntes per a una manipulació segura |
| Embolcall de tela teixida de plàstic | La capa exterior protegeix contra la pols i l'abrasió menor |
| Palets o caixes de fusta | Facilitar la càrrega de carretons elevadors i evitar el contacte amb el terra |
| Intercalat de paper impermeable | Evita el contacte directe del metall-a-el metall i les ratllades |
| Exporta envasos mariners | Compleix amb ISPM-15 per a enviaments internacionals |

Equips de fàbrica per a la producció de canonades de níquel de coure C70600
| Tipus d'equip | Funció |
|---|---|
| Forns de fusió per inducció | Control precís de la composició de l'aliatge (90% Cu, 10% Ni, Fe, Mn) |
| Línies de colada contínua horitzontals | Produeix totxos de tubs homogenis |
| Premses d'extrusió (2500T+) | Formeu petxines buides a partir de palanxes sòlides |
| Molins de pèl en fred | Redueix el diàmetre i el gruix de la paret amb alta precisió |
| Bancs de dibuix (10-50 tones) | Aconseguir dimensions finals i acabat superficial |
| Forns de recuit (atmosfera controlada) | Suavitzar el material entre passos de treball en fred |
| Màquines de redreçar (6 rotlles) | Corregir la flexió i assegurar la rectitud |
| Unitats de tall i xamfranat | Talleu a longituds exactes i prepareu els extrems bisellats |
| Línies de prova de corrents de Foucault i ultrasons | Proves 100% no-destructives |
| Forn de recuit al buit | Recuit brillant per a superfícies-resistents a la corrosió |

Tota la gamma de productes de GNEE
| Categoria de material | Graus clau | Aplicacions comuns | Especificacions |
|---|---|---|---|
| Coure pur | C10100, C10200, C11000, C12200 | Components elèctrics, barres, fontaneria, climatització, cobertes | ASTM B1, B42, B75, B88, B152 |
| Llautó | C26000, C27000, C28000, C46400, C48500 | Accessoris de fontaneria, ferreteria marina, tiges de vàlvules, radiadors, elements de fixació | ASTM B16, B21, B36, B134, B135, B283 |
| Coure-níquel (cuproníquel) | C70600 (90/10), C71500 (70/30), C71640 | Línies de refrigeració d'aigua de mar, tubs de condensació, dessalinització, construcció naval | ASTM B111, B151, B171, B466, MIL-T-16420K |
| Bronze | C51000, C52100, C54400, C61400, C62300 | Casquilles, plaques de desgast, impulsors de bombes, vàlvules, hèlixs marines | ASTM B139, B148, B271, B505 |
| Bronze d'alumini | C61400, C62300, C63000, C95400, C95500 | Cossos de-vàlvules d'alta resistència, engranatges, components de bombes, maquinari marítim | ASTM B148, B150, B283, B505 |
| Beril·li coure | C17000, C17200, C17500 | Molles-d'alta resistència, eines de fons, connectors, insercions de motlle | ASTM B194, B196, B197 |




