Sí,C11000iJIS C1100són funcionalment idèntics en la majoria d'aplicacions industrials.C11000és la designació americana (ASTM), mentre queC1100és la designació japonesa (JIS). Tots dos fan referènciaPas electrolític Tough Pitch (ETP)coure amb un mínimpuresa del 99,90%i una conductivitat elèctrica d'almenys101% IACS. Per als fabricants que abasten a tot el món, aquests dos graus es consideren substituts directesFull C11000 i producció de barres.
El C11000 i el JIS C1100 tenen límits químics diferents?
Tot i que ambdós estàndards tenen com a objectiu el mateix nivell de puresa, els oligoelements específics "permessibles" poden variar lleugerament en la lletra petita de la documentació. JIS C1100 s'especifica sovint als dibuixos d'electrònica asiàtica, on l'objectiu és aconseguir un acabat superficial d'alta-qualitat per a l'estampació. ASTM C11000 és l'estàndard internacional més ampli utilitzat per a la infraestructura estructural i elèctrica.
Si esteu treballant amb un pla japonès que demana aGrau JIS C1100, podeu subministrar ASTM C11000 amb seguretat sempre que el certificat de prova de molí (MTC) confirmi el contingut de coure del 99,90%.
Comparació de composició química (ASTM vs. JIS)
| Element | ASTM C11000 | JIS C1100 |
| Coure (inclòs Ag) | 99,90% mín | 99,90% mín |
| Oxigen (O) | 0,02% a 0,04% | 0,02% a 0,04% |
| Plom (Pb) | 0,005% màx | No especificat (típic<0.005%) |
| Classificació de puresa | coure comercialment pur | Coure ETP |
El C11000 pot substituir el C1100 en l'estampació de precisió?
En la producció de terminals i marcs de plom, el "tremp" mecànic és més important que el nom de l'estàndard. Tots dos graus es classifiquen comcu etp coure. Si un dibuix japonès especifica C1100-H (Dur), correspon directament a C11000-H04. Les taxes de ductilitat i d'enduriment són pràcticament les mateixes.
Com que aquests materials s'utilitzen a través de fronteres, és útil entendre-hoequivalents mundials de coureutilitzat en projectes europeus i britànics. Per exemple, un comprador pot trobar que els seus requisits tècnics s'alineen més estretament amb els estàndards del Regne UnitCoure C101 i C110en funció de les toleràncies específiques de conductivitat requerides.
Estàndards equivalents per a la compra global
| Regió | Estàndard | Designació |
| EUA | ASTM B152 / B187 | C11000 |
| Japó | JIS H3100 / H3250 | C1100 |
| Europa | EN 13601 | Cu-ETP / CW004A |
| Xina | GB/T 5231 | T2 |
Consulteu un expert en materials
Les propietats mecàniques (duresa/tracció) són les mateixes?
Sí. Els mètodes de prova per a la duresa Vickers (HV) i la resistència a la tracció (MPa) estan estandarditzats a nivell mundial. Amaterial c1100en un estat "Meitat-Dur" mostrarà la mateixa resistència a la deformació que amaterial c11000en estat H02. Aquesta consistència permet una substitució perfecta a les línies de muntatge automatitzades.
Llindars típics de propietats mecàniques
| Propietat | Unitat mètrica | C11000 / C1100 (H02) |
| Resistència a la tracció | MPa | 240 a 300 |
| Límit de rendiment | MPa | 170 a 280 |
| Duresa | Vickers (HV) | 75 a 95 |
| Conductivitat elèctrica | % IACS | 101% min |
Preguntes freqüents: decidir entre C11000 i JIS C1100
1. Per què el meu dibuix demana específicament JIS C1100?
Això és comú si el fabricant d'equips originals (OEM) és japonès. Les empreses japoneses prefereixen els seus estàndards JIS nacionals per garantir la traçabilitat a través de les cadenes de subministrament locals, però ASTM C11000 és un equivalent acceptat a nivell mundial.
2. Hi ha una diferència de preu entre els dos?
No. Com que són el mateix material refinat mitjançant el mateix procés electrolític, el preu de mercat és idèntic. L'única diferència de cost pot provenir de tarifes de certificació específiques si un projecte requereix una fàbrica "certificada JIS-".
3. El contingut d'oxigen varia?
No. Els dos estàndards especifiquen coure "Tough Pitch", és a dir, tots dos contenen de 200 a 400 ppm d'oxigen. Tampoc s'ha d'utilitzar per a la soldadura d'hidrogen a -alta temperatura.
4. Puc utilitzar C11000 per a un projecte al Japó?
Sí. En el 99% dels casos industrials, C11000 s'accepta com a equivalent directe a C1100. Proporcioneu sempre el MTC al vostre client japonès per demostrar la puresa i la conductivitat del coure.
5. Què és millor per al mecanitzat CNC?
Tots dos tenen un índex de mecanització del 20%. Són igualment "gomosos" i difícils de mecanitzar en comparació amb el llautó o el coure del tel·luri.
6. Teniu les dues designacions?
Tenim estocto resistent electrolíticcoure que compleix els requisits de l'ASTM C11000 i el JIS C1100. Podem proporcionar documentació que fa referència-a tots dos estàndards per a les vostres necessitats de compliment internacional.
Especificacions i gamma del producte
| Categoria de producte | Graus comuns (aliatges) | Interval de mides (dimensions) | Normes |
| Vares de coure | C11000, C12200, C10200, C14500 | Diàmetre:3 mm - 400 mm Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat |
ASTM B187, EN 12163 |
| Tubs de coure | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm - 219 mm Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Plaques de coure | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Gruix:0,1 mm - 150 mm Amplada:Fins a 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Filferros de coure | C11000, C10200, filferro de llautó | Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm Formulari:Bobina o bobina |
ASTM B3, EN 13602 |
| Cintes de coure | C11000, C12200, C26800 (llautó) | Gruix:0,05 mm - 3,0 mm Amplada:5 mm - 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Nota de personalització:
Mides personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.
Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).
Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.
Embalatge d'exportació de grau-industrial
Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.
1. Protecció anti-oxidació
Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.
2. Suport estructural reforçat
Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.
3. Manipulació i càrrega segura
Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.
4. Identificació clara
Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.





Fabricació avançada i control de qualitat
1. Equip de producció bàsica
Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.
Laminadors d'alta-precisió en fred/calent:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.
Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.
Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.
2. Al-Centre de proves domèstiques
Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).
Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.
Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i varetes per detectar esquerdes o defectes internes.
Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).





Obteniu pressupost ràpid i pla de logística




