Sí,C110 courees classifica com a coure comercialment pur. Es coneix tècnicament comPas electrolític Tough Pitch (ETP)coure i ha de contenir apuresa mínima de coure del 99,90%(inclosa la plata). Tot i que és gairebé 100% pur, conté una petita quantitat controlada d'oxigen (del 0,02% al 0,04%) per garantir una alta conductivitat elèctrica. Per als enginyers i compradors que obtenen aquest material, podeu trobar el nostre inventari complet de formes a Visió general del producte C11000.
C110 és el mateix que el coure C11000 i T2?
Sí - aquests termes es refereixen al mateix grau metal·lúrgic. C110 és el nom comercial comú, C11000 és la designació UNS de cinc -dígits que s'utilitza a Amèrica del Nord, el coure T2 és la designació de l'estàndard GB xinès i Cu-ETP s'utilitza al sistema de designació EN europeu. Independentment del nom, el nivell de puresa es manté constant al 99,90% com a mínim. Aquest nivell de puresa és el referent de la indústria per a aplicacions elèctriques.
Independentment del nom, el nivell de puresa es manté constant99,90% mín. Si la documentació del vostre projecte requereix un desglossament precís del 0,1% restant dels elements, consulteu la nostra guia sobre elcomposició química de l'aliatge C11000Aquest nivell de puresa és el referent de la indústria per a aplicacions elèctriques.
C110 Límits químics de coure pur (ASTM B152)
| Element | Símbol | Composició |
| Coure (més plata) | Cu + Ag | 99,90% mín |
| Oxigen | O | 0,02% a 0,04% |
| Plom | Pb | 0,005% màx |
| Ferro | Fe | 0,005% màx |
| Bismut | Bi | 0,0005% màx |
Per què el C110 es diu "pur" si conté oxigen?
L'oxigen del coure C110 no es considera una impuresa en el sentit tradicional. Durant el refinament electrolític del coure ETP, l'oxigen s'utilitza en el procés de "pitching" per eliminar el sofre residual i altres elements que reduirien la conductivitat del metall. Això garanteix que el coure assoleixi una conductivitat elèctrica d'almenys el 101% IACS. Tanmateix, com que no està lliure d'oxigen-, el C110 és susceptible a la fragilitat de l'hidrogen si s'escalfa per sobre d'aproximadament 400 graus en atmosferes reductores -, una consideració clau per a la unió i el tractament tèrmic.
Propietats mecàniques del coure pur C110
| Propietat | Unitat mètrica | Interval de valors |
| Resistència a la tracció | MPa | 240 a 300 (la meitat-dur) |
| Límit de rendiment | MPa | 170 a 280 |
| Elongació | % en 50 mm | 15% min |
| Duresa | HV | 65 a 95 HV |
| Conductivitat | % IACS | 101% min |
El coure pur C110 és adequat per a barres elèctriques?
Absolutament. A causa de la seva alta puresa i excel·lent conductivitat,Barra de coure C11000és l'estàndard global per abarra de coure elèctrica c11000sistemes. Ofereix el millor equilibri entre rendiment i cost.
Tot i que existeixen graus de puresa més alts com el C10100, el 99,99% de puresa d'aquests graus només ofereix un augment de l'1% en la conductivitat, cosa que rarament justifica el preu significativament més elevat per a la distribució d'energia estàndard. Podeu comparar el ROI d'aquestes qualificacions a la nostra anàlisiC11000 vs C10100. Per a la majoria d'aparells de commutació industrials, C110 és l'opció superior.
Com afecta la puresa C110 a la fabricació i al plegat?
L'alta puresa dematerial c11000dóna lloc a una ductilitat excepcional. Es pot treballar en fred-, doblegar i estampar-se en formes complexes sense perdre la seva integritat metal·lúrgica. Això és especialment important per als fabricants deLàmina de coure C11000utilitzat en blindatges arquitectònics o elèctrics.
Com que és un metall pur en lloc d'un llautó o bronze aliat, el C110 no "treballa" tan ràpidament com altres materials. Això permet una embutició profunda i corbes-de radi ajustades, sempre que seleccioneu el tremp correcte per al vostre equip de fabricació específic.
Preguntes freqüents
1. És el mateix C110 que el coure 110?
Sí. A la indústria, "110 coure" i "C110" són abreviatura deC11000 ETP coure. Tots fan referència a la mateixa nota pura del 99,90%.
2. El coure C110 s'oxida?
El coure pur no s'oxida com el ferro, però sí s'oxida. Amb el pas del temps, desenvoluparà un envelliment marró i, finalment, una pàtina verda (verdígris). Aquesta capa d'oxidació en realitat protegeix el metall subjacent de la corrosió addicional.
3. Puc soldar coure C110 pur?
No es recomana la soldadura per a C110 perquè el contingut d'oxigen provoca porositat i esquerdes a la zona de soldadura. La soldadura i la soldadura forta (en atmosferes no-reductores) són els mètodes d'unió preferits.
4. Per què el C110 es diu "electrolític"?
El nom prové del procés de refinament. El coure es purifica en una cel·la electrolítica, on l'electricitat transfereix coure pur d'un ànode impur a un càtode pur, deixant impureses enrere.
5. Com puc saber si el meu C110 és realment un 99,90% pur?
L'única manera fiable és comprovar-hoCertificat de prova de molí (MTC). Aquest document enumera l'assaig químic exacte del lot i confirma que compleix les normes ASTM B152 o B187.
6. El coure C110 està lliure de plom-?
A efectes pràctics, sí. Conté un màxim de 0,005% de plom, que compleix amb la majoria de les normatives mediambientals i de seguretat per a aplicacions d'aigua no-potable.
Especificacions del producte i gamma
| Categoria de producte | Graus comuns (aliatges) | Interval de mides (dimensions) | Normes |
| Vares de coure | C11000, C12200, C10200, C14500 | Diàmetre:3 mm - 400 mm Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat |
ASTM B187, EN 12163 |
| Tubs de coure | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm - 219 mm Gruix de paret:0,2 mm - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Plaques de coure | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Gruix:0,1 mm - 150 mm Amplada:Fins a 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Fils de coure | C11000, C10200, filferro de llautó | Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm Formulari:Bobina o bobina |
ASTM B3, EN 13602 |
| Cintes de coure | C11000, C12200, C26800 (llautó) | Gruix:0,05 mm - 3,0 mm Amplada:5 mm - 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Nota de personalització:
Mides personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.
Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).
Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.
Embalatge d'exportació de grau-industrial
Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.
1. Protecció anti-oxidació
Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.
2. Suport estructural reforçat
Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a barres, tubs i plaques pesades per evitar que es dobleguin o que es facin ratllades a la superfície.
3. Manipulació i càrrega segura
Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.
4. Identificació clara
Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.





Fabricació avançada i control de qualitat
1. Equip de producció bàsica
Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.
Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.
Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.
Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.
2. Al-Centre de proves domèstiques
Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).
Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.
Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i varetes per detectar esquerdes o defectes internes.
Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).





Obteniu pressupost ràpid i pla de logística




