Què és C70600?
UNS C70600 és un90% de coure i 10% d'aliatge de níquelamb petites traces d'altres elements com el ferro i el manganès.
C70600 coure-níquelés un aliatge de coure-níquel formulat per a la conformació primària en productes forjats. CW352H és la designació numèrica EN d'aquest material. C70600 és el número UNS. A més, la designació química EN és CuNi10Fe1Mn. La designació estàndard britànic (BS) és CN102. I el nom comú de la indústria és Cupronickel 10.
C70600 -Tubs de níquel de coure(CuNi 90/10) sónsolucions de tubs -resistents a la corrosió-alta resistènciacompost per90% coure i 10% níquel, amb petites quantitats deferro i manganèsper millorarresistència a la corrosió de l'aigua de mar, resistència a la biofouling i durabilitat. Aquests tubs s'utilitzen àmpliamentaplicacions marines, offshore, generació d'energia i industrialsa causa dels seusexcel·lents propietats mecàniques i longevitat en ambients durs.

Especificacions estàndard per a tubs de níquel de coure-C70600:
Material estàndard:ASTM B466, ASTM B111, ASME SB466, SB111
Interval de mides: Diàmetre exterior de 6 mm a 300 mm(Talles personalitzades disponibles)
Gruix de paret: 0,5 mm a 10 mm
Longitud: Aleatori, tallat-a-longitud, forma de bobina
Classificació de pressió:Disponible a5, 10, 40 i 80
Processos de fabricació:Sense costures i soldades
Composició deC70600 -Tubs de níquel de coure
| C70600 composició química | DIN 86019 | EEMUA 144 | BS 2871 | ASTM B466 | JIS H 3300 | MIL-T-16420K |
| Ni% | 9.0-11.0 | 10.0-11.0 | 10.0-11.0 | 9.0-11.0 | 9.0-11.0 | 9.0-11.0 |
| Fe% | 1.5-1.8 | 1.5-2.0 | 1.0-2.0 | 1.0-1.8 | 1.0-1.8 | 1.0-1.8 |
| Mn% | 0.5-1.0 | 0.5-1.0 | 0.5-1.0 | Màx.1,0 | 0.2-1.0 | Màx. 1,0 |
| C% | Màx.0,05 | Màx.0,05 | Màx.0,05 | Màx.0,05 | Màx.0,05 | |
| Pb% | Màx.0,03 | Màx.0,01 | Màx.0,01 | Màx.0,02 | Màx.0,05 | Màx.0,02 |
| S% | Màx. 0,015 | Màx.0,02 | Màx.0,05 | Màx.0,02 | Màx.0,02 | |
| P% | Màx.0,02 | Màx.0,02 | Màx.0,02 | Màx.0,02 | ||
| Zn% | Màx.0,15 | Màx.0,20 | Màx.0,50 | Màx.0,50 | Màx.0,05 | |
| Zr% | Màx.0,03 | |||||
| Altres | Màx.0,30 | Màx.0,30 | Màx.0,30 | |||
| Cu% | Balanç | Balanç | Balanç | Balanç | Cu+Ni+Fe+MnMin.99,5 | Min.86,5 |
Grau equivalent a C70600
| Grau | EUA | U.K | Alemanya | Japó |
| Xina BG | ASTM B 111 | BS | DIN | JIS H |
| BFe10-1-1 | C70600 | CN102 | CuNi10Fe1Mn | C7060 |
Aplicacions dels tubs de-níquel de coure C70600:
Marina i construcció naval – Refrigeració per aigua de mar, condensadors, intercanviadors de calor, sistemes de llast
Indústria del petroli i del gas- Plataformes offshore,plantes dessalinitzadores, sistemes de canonades'
Generació d'energia – Turbines de vapor, centrals nuclears, sistemes de refrigeració
Aeroespacial i Defensa- Tubs hidràulics,aplicacions{0}}d'alt rendiment
Processament Químic– canonades resistents{0}}àcids,equips resistents a la corrosió{0}
Avantatges dels tubs de níquel C70600 de coure-:
Resistència superior a la corrosió i biofouling– Ideal perambients marins
Alta resistència i durabilitat– Resistentsistemes d'estrès mecànic i d'alta pressió
Excel·lent conductivitat tèrmica– Eficientintercanvi de calor en aplicacions de refrigeració
Bona soldabilitat i fabricació– Compatible ambtècniques de soldadura estàndard
Llarga vida útil– Redueixcostos de manteniment i millora la fiabilitat del sistema
PMF
1. Quina diferència hi ha entre C70600 i C71500?
C71500 té un contingut més elevat de níquel (30% vs 10%) i una millor resistència a la corrosió en aigua de mar agressiva.C70600 (90/10) conté un 90% de coure i un 10% de níquel. C71500 (70/30) conté un 70% de coure i un 30% de níquel. El C71500 és més fort i més resistent a l'aigua de mar-alta velocitat, però el C70600 és més assequible i més fàcil de soldar.
2. Quins són els estàndards equivalents per al C70600?
Els equivalents de C70600 són ASTM B466 (EUA), BS CN102 (Regne Unit), DIN CuNi10Fe1Mn (Alemanya), JIS C7060 (Japó) i BG BFe10-1-1 (Xina).Tots aquests estàndards cobreixen la mateixa composició d'aliatge de coure-níquel 90/10 amb Ni 9-11% i Fe 1,0-1,8%.
3. Es pot soldar C70600?
Sí, el C70600 té una excel·lent soldabilitat.Utilitzeu soldadura TIG o MIG amb metall d'aportació ERCuNi. No cal preescalfament per a un gruix de paret inferior a 1 polzada. Netegeu bé la zona de soldadura abans de soldar i utilitzeu gas de protecció argó.
4. El C70600 és adequat per a sistemes de refrigeració d'aigua de mar?
Sí, C70600 és l'estàndard de la indústria per als sistemes de refrigeració d'aigua de mar.La seva resistència a la corrosió superior i les seves propietats anti-biofouling el fan ideal per a condensadors marins, intercanviadors de calor i línies d'aigua de llast.
5. Quina és la temperatura màxima de funcionament del C70600?
C70600 pot funcionar contínuament fins a 315 graus (600 graus F).Per sobre d'aquesta temperatura, la força disminueix significativament. Per a aplicacions a temperatures més elevades, considereu C71500 o aliatges basats en níquel-.
6. El C70600 requereix tractament tèrmic després de la soldadura?
No, en general no es requereix tractament tèrmic posterior a la-soldadura.Per a seccions primes (menys d'1 polzada), s'accepta la soldadura sense preescalfament o tractament tèrmic post-soldadura. Es pot considerar l'alleujament de l'estrès per a seccions pesades o aplicacions crítiques.
7. Per a què serveix el C70600 a les centrals elèctriques?
C70600 s'utilitza per a tubs de condensador i tubs d'intercanviador de calor en centrals tèrmiques i nuclears.Transfereix calor de manera eficient alhora que resisteix la corrosió de l'aigua de refrigeració, inclosa l'aigua de mar i l'aigua salobre.
8. El C70600 és magnètic?
No, el C70600 no és-magnètic.Ni el coure (90%) ni el níquel (10%) en aquest aliatge creen propietats magnètiques. Això fa que el C70600 sigui adequat per a aplicacions a prop d'equips electrònics sensibles.
9. Com resisteix el C70600 la bioincrustació?
Els ions de coure alliberats de la superfície del tub impedeixen la fixació d'organismes marins.Aquesta propietat anti-biofouling natural redueix els costos de manteniment i manté l'eficiència de l'intercanvi de calor en entorns marins.
10. En quines mides ve el C70600?
C70600 està disponible de 6 mm a 300 mm de diàmetre exterior, amb un gruix de paret de 0,5 mm a 10 mm.Les classificacions de pressió estàndard inclouen Schedule 5, 10, 40 i 80. També hi ha disponibles mides personalitzades i tubs en espiral.
11. El C70600 és apte per a plantes dessalinitzadores?
Sí, C70600 s'utilitza àmpliament en plantes dessalinitzadores per a tubs evaporadors i intercanviadors de calor.La seva excel·lent resistència a l'aigua salina i a les altes temperatures la converteixen en una opció fiable tant per a instal·lacions de dessalinització tèrmica com per osmosi inversa.
12. Quin és el termini de lliurament dels tubs C70600 de GNEE?
Les mides estàndard estan disponibles per a l'enviament immediat des de l'inventari de GNEE.Les mides personalitzades solen requerir de 3 a 4 setmanes per a la producció. Les comandes urgents es poden accelerar a petició.
Proves de qualitat per al tub curvat en U-C70600
| Tipus de prova | Descripció | Freqüència |
|---|---|---|
| Anàlisi Química | Verifica Ni (9-11%), Fe (1,0-1,8%), Mn (màx 1,0%) i equilibri Cu | Per calor |
| Assajos mecànics | Resistència a la tracció, resistència a la fluència i allargament | Per lot |
| Prova d'aplanament | Premeu el tub entre plaques planes per detectar defectes | Per lot |
| Prova d'expansió | Amplia el tub amb mandril cònic per comprovar la ductilitat | Per lot |
| Prova de corrents de Foucault | Detecció no-destructiva de defectes superficials i prop-de la superfície | 100% |
| Prova hidrostàtica | Prova de pressió per verificar la integritat | 100% |
| Prova de duresa | Verificació de duresa Rockwell o Vickers | Per lot |
| Examen microscòpic | Estructura del gra i anàlisi d'inclusió | Per calor |
| Prova de corrosió intergranular | Verificar la resistència a l'atac a la vora del gra | Com sigui necessari |
| Prova d'aplanament invers | Obre el tub aplanat per detectar la laminació | Com sigui necessari |

Embalatge per a tubs en espiral C70600
| Element d'embalatge | Especificació |
|---|---|
| Protecció interior | Recobriment d'oli{0}}preventiu de l'òxid + embolcall de paper VCI |
| Protecció final | Tapes de plàstic (ambdós extrems) per evitar l'entrada d'humitat i residus |
| Empaquetament | Paquets hexagonals o rodons amb corretges d'acer galvanitzat (3-4 corretges per paquet) |
| Pes del paquet | De 500 kg a 3000 kg per paquet depenent del diàmetre |
| Capa intermèdia | Drap de plàstic teixit entre capes per evitar rascades |
| Palets de fusta | Palets de fusta contraxapada amb tractament tèrmic-certificat ISPM-15 amb protecció de vora d'acer |
| Embolcall exterior | Full de plàstic impermeable + paper kraft reforçat |
| Etiquetatge | Etiqueta estàndard d'exportació amb grau, mida, nombre de calor i quantitat |
| Càrrega de contenidors | Contenidors de 20 peus o 40 peus amb bosses d'esborrany per evitar el desplaçament |

Equips de fàbrica per a la producció de canonades de níquel C70600
| Equipament | Especificació / Capacitat |
|---|---|
| Forn de fusió per inducció al buit (VIM). | Capacitat de 3 tones, control precís de Ni (9-11%) i Fe (1,0-1,8%) |
| Roda contínua horitzontal | Produeix palanxes de 100-200 mm de diàmetre, 6 metres de longitud |
| Premsa d'extrusió | 2500 tones, relació màxima d'extrusió 40:1, temperatura de palanquilla 850-950 graus |
| Molí de-Pilger en fred d'alta velocitat | Velocitat màxima de rodament 120 cops/min, redueix el DO en un 40-60% per passada |
| Banc de sorteig de múltiples-passes | Capacitat de 30 tones, longitud màxima del tub 18 metres, velocitat de tret 10-30 m/min |
| Forn de recuit brillant | Atmosfera d'hidrogen controlada, rang de temperatura 600-800 graus, punt de rosada -60 graus |
| Màquina de redreçar en línia | Rotació de 6 rotlles, tolerància de rectitud de 0,5 mm per metre |
| Línia de tall de tubs CNC | Tolerància de tall ± 0,5 mm, extrems lliures de rebaba-, capacitat 6.000 peces per torn |
| Comprovador de corrents de Foucault (ECT) | Interval de freqüència de 10 kHz a 1 MHz, detecta defectes de 0,1 mm de profunditat |
| Comprovador d'ultrasons (UT) | Mètode d'immersió, detecta defectes ID/OD de 0,2 mm, inspecció al 100%. |
| Comprovador hidrostàtic | Pressió de prova màxima 10.000 psi, cicle automatitzat amb registre de dades |

Tota la gamma de productes de GNEE
| Categoria de material | Graus clau | Aplicacions comuns | Formularis disponibles |
|---|---|---|---|
| Coure pur | C10100, C10200, C11000, C12200 | Components elèctrics, barres, fontaneria, climatització, cobertes | Tub, tub, xapa, placa, barra, barra colectora |
| Llautó | C26000, C27000, C28000, C46400, C48500 | Accessoris de fontaneria, ferreteria marina, tiges de vàlvules, radiadors, elements de fixació | Tub, tub, vareta, barra hexagonal, xapa, forja |
| Coure-níquel (cuproníquel) | C70600 (90/10), C71500 (70/30), C70400, C71000, C72200 | Línies de refrigeració d'aigua de mar, tubs de condensador, dessalinització, construcció naval, plataformes offshore | Tub sense soldadura, tub soldat, tub doble-U, tub enrotllat, tub recte |
| Bronze | C51000, C52100, C54400, C61400, C62300 | Casquilles, plaques de desgast, impulsors de bombes, vàlvules, hèlixs marines | Tub, vareta, xapa, forja, fosa |
| Bronze d'alumini | C61400, C62300, C63000, C95400, C95500 | Cossos de-vàlvules d'alta resistència, engranatges, components de bombes, maquinari marítim, hèlixs | Tub, barra, forja, fosa, xapa |
| Beril·li coure | C17000, C17200, C17500 | Molles-d'alta resistència, eines de fons, connectors, insercions de motlle, puntes de soldadura | Vara, barra, filferro, tira, fosa |




