Dec 26, 2025 Deixa un missatge

Què és C28000 Brass?

C28000 H62 Material de llautó PDF

 

Què ésC28000 llautó?

El coure C28000 presenta una excel·lent resistència a la corrosió en diversos entorns, cosa que el fa especialment adequat per a condicions d'aigua de mar i d'esprai de sal. Pel que fa a les propietats, el coure C28000 demostra una conductivitat elèctrica i tèrmica superior, el que el converteix en un material ideal per a equips elèctrics i tèrmics. A més, el coure C28000 té una bona ductilitat i mal·leabilitat, fàcil de processar en peces i conjunts de diverses formes i mides. Com a material metàl·lic d'alt rendiment-, el coure C28000 s'utilitza àmpliament en enginyeria elèctrica, equips químics, construcció, aeroespacial i altres camps. Amb els continus avenços tecnològics, les àrees d'aplicació dels aliatges de coure C28000 continuaran ampliant-se, indicant un futur molt prometedor.

 

Paràmetres del producte

Gruix

0,1-300 mm o personalitzat

Longitud

100-12000 mm o personalitzat

Amplada

10-3000 mm o personalitzat

Estàndard

ASTM, AISI, JIS, GB, DIN, EN, etc.

Marca

C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, C10930,

C11000, C11300, C11400, C11500, C11600, C12000, C12200, C12300, C12500, C14200,

C14420, C14500, C14510, C14520, C14530, C17200, C19200, C21000, C23000, C26000,

C27000, C27400, C28000, C33000, C33200, C37000, C44300, C44400, C44500, C60800,

C63020, C65500, C68700, C70400, C70620, C71000, C71500, C71520, C71640, C72200,

T1, T2, T3, TU1, TU0, TU2, TP1, TP2, TAg0.1, etc.

Superfície

Mòlta, poliment, brillantor, engrassat, fil de cabell, raspall, mirall, sorra o processament segons sigui necessari

Certificació

ISO, SGS, BV, etc.

Forma de pagament

FOB, CRF, CIF, EXW acceptable, etc.

Port de càrrega

Qualsevol port de la Xina

Termini de lliurament

S'ha rebut el 30% després del dipòsit 7-15 dies hàbils

 

Composició química (%) de llautó UNS C28000

El llautó UNS C28000 pot incloure traces d'elements addicionals a més de coure i zinc, com ara ferro i plom.

COMPOSICIÓ QUÍMICA (%)
Cu Fe, màx Zn Pb, màx
59.00-63.00 0.070 36.30-41.00 0.30

 

H62 brass

Propietats mecàniques del llautó UNS C28000

PROPIETATS MECÀNIQUES
Resistència a la tracció, MPa, min Límit de rendiment, MPa, min Elongació (%), mín Duresa, màx
360 140 52 78 HRB

 

Propietats físiques del llautó UNS C28000

PROPIETATS FÍSIQUES
Densitat Punt de fusió Mòdul d'elasticitat Ratio de Poisson Coeficient d'expansió tèrmica Conductivitat tèrmica Conductivitat elèctrica
8,0 g/cm³ 900 graus [1652 graus F] 100 GPa 0.31 21 µm/m·K 120 W/m·K 28% IACS

 

PMF

Què és equivalent al llautó C28000?
L'aliatge de llautó C28000 és directament i universalment equivalent a l'aliatge estàndard xinès H62.
Més enllà d'aquest equivalent primari, correspon a diverses altres designacions internacionals importants:
A l'estàndard europeu (EN), es coneix com CuZn37 o el codi de material CW508L.
A l'estàndard japonès (JIS), es designa com a C2800.
Quina és la composició del llautó c28000?
El llautó UNS C28000 (equivalent a H62) és principalment un 60,0-63,0% de coure i un 37,0-40,0% de zinc. És un llautó baix en plom amb un contingut màxim de plom (Pb) del 0,30% (normalment molt més baix). El ferro es limita a un màxim del 0,07% i el total d'altres impureses no supera el 0,15%. Aquesta composició proporciona un llautó d'ús general fort, formable i versàtil.
Quina diferència hi ha entre el llautó 260 i el 280?
Les plaques i làmines C260 són els més dúctils dels llautons i s'utilitzen en major quantitat que qualsevol altre aliatge de coure-zinc. La característica més important del C280 (Muntz) és el seu color, i és més fort, més dur i més rígid que els llautons de menor contingut en zinc.
Quina és la qualificació de mecanització del llautó C28000?
El llautó C28000 té una qualificació de mecanització justa d'un 40% a l'escala estàndard on el llautó C36000 de tall lliure-es valora al 100%. Produeix encenalls continus.
Per a què serveix el llautó C28000?
El llautó C28000 s'utilitza àmpliament en maquinari arquitectònic (frontisses, panys), connectors elèctrics, components d'intercanviador de calor, accessoris de fontaneria, adorns decoratius i diverses peces estampades.
Es pot soldar el llautó C28000?
Sí, el llautó C28000 es pot soldar i soldar mitjançant tècniques i metalls d'aportació adequats dissenyats per a aliatges de coure, com ara barres de silici-bronze o llautó.
Quina és la densitat del llautó C28000?
La densitat del llautó C28000 és d'aproximadament 8,43 grams per centímetre cúbic (g/cm³) o 0,304 lliures per polzada cúbica (lb/in³).
El llautó C28000 és resistent a la corrosió?
El llautó C28000 ofereix una bona resistència a la corrosió en ambients atmosfèrics, aigua dolça i molts entorns químics suaus. No obstant això, pot ser susceptible a la dezincificació en aigües específiques estancades o amb alt-clorur.

 

La nostra gamma de productes

1. Coure pur (xamina, tub, filferro)

Graus de Primària: T1 (C11000), T2 (C10100). Prioritzem C11000 (T1) per la seva excel·lent conductivitat.

Estàndards:ASTM B152 (full), ASTM B75/B88 (tub), ASTM B1/B3 (filferro), EN, JIS, GB/T.

Mides típiques:

Tub:OD 6 mm - 200 mm.

Full:Gruix 0,5 mm - 50 mm.

Cable:Diàmetre 1,0 mm - 10 mm.

 

2. Coure desoxidat amb fòsfor (tub, xapa)

Graus de Primària:TP1 (C12000 / CW023A), TP2 (C12200). Ideal per a soldadura i fontaneria.

Estàndards:ASTM B188, ASTM B75/B88, EN 12451, JIS H3300.

Mides típiques:

Tub:OD 8 mm - 150 mm.

Full:Gruix 1,0 mm - 30 mm.

 

3. Llautó (tira i bobina)

Graus de Primària:H96, H68, H62 (CuZn37 / C28000). Recomanem fermament H62 pel seu excel·lent equilibri de resistència i mecanització.

Estàndards:ASTM B36, ASTM B134, EN 1652, JIS H3100.

Mides típiques:

Tira/bobina:Gruix 0,1 mm - 3,0 mm, amplada fins a 600 mm.

Obteniu el catàleg de productes complet

 

La nostra fàbrica

H62 copper alloy

La nostra instal·lació està equipada amb línies de producció de laminació i colada contínua avançades de la indústria-, laminadores de precisió, unitats d'embutició de múltiples-passes i equips de conformació automatitzada, que permeten una transformació eficient i estable de barres de coure a productes acabats. La nostra maquinària bàsica ens permet fabricar de manera flexible una gamma completa de graus-incloent coure pur (p. ex., C11000/T1), coure desoxidat amb fòsfor (p. ex., C12200/TP2) i llautó (p. ex., H62)-en forma de làmines, tubs, barres i tires. També oferim serveis de processament a mida, com ara el tall, el tall i l'acabat de precisió.

Obteniu un pressupost

 

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació