Mar 24, 2026 Deixa un missatge

Quina és la puresa del coure C11000?

La puresa estàndard deC11000 coure(també conegut com Electrolytic Tough Pitch o coure ETP) és un mínim de99.90%. Aquest percentatge inclou el coure i una petita quantitat de plata (Ag), que està present de manera natural i es compta com a coure perquè millora més que no dificulta la conductivitat elèctrica.

 

En especificacions tècniques comASTM B152oUNS C11000, aquest nivell de puresa és la línia de base que garanteix que el material pugui assolir una qualificació de conductivitat elèctrica de101% IACS(Estàndard internacional de coure recuit).


Necessites coure d'alta-puresa per al teu projecte? Consulteu la nostra gamma completa de [Coure electrolític C11000 resistent] materials i especificacions tècniques.

 

Per què el 99,90% és el punt de referència industrial del C11000?

La "puresa" de C11000 s'aconsegueix mitjançant un procés de refinament electrolític. Tot i que no està "lliure d'oxigen-" (això seria C10100 o C10200), la presència controlada d'oxigen (0,02% a 0,04%) a C11000 ajuda a eliminar les impureses del coure fos, assegurant que el material restant tingui una resistència extremadament baixa.

 

Si la puresa baixa fins i tot una mica per sota del 99,90%, la resistència elèctrica augmenta bruscament, la qual cosa la fa inadequada per a un rendiment elevat-Barra de coure elèctrica C11000aplicacions.

 

Composició química i límits de puresa (ASTM B152/C11000)

Element Contingut (%) Impacte en la contractació
Coure (Cu + Ag) 99,90% mín Puresa del nucli per a la conductivitat
Oxigen (O) 0.005% - 0.04% Assegura la característica "Tough Pitch".
Ferro (Fe) 0,005% Màx L'excés de ferro augmenta la duresa i la resistivitat
Plom (Pb) 0,005% Màx Controlat perCompatibilitat amb RoHS C11000 coure

 

C11000 vs coure T2: la puresa és idèntica?

Una pregunta habitual per als agents de compres que s'aprovisionen d'Àsia és sicoure T2té la mateixa puresa que C11000. A l'estàndard xinès GB/T 5231, el coure T2 també es defineix amb una puresa mínima del 99,90%.

 

Per tant, tant si esteu comprant a unfàbrica de plaques de coure de la Xina T2o un distribuïdor-americà, la puresa química segueix sent la mateixa. La diferència rau en la certificació i la precisió del procés de fabricació (com les toleràncies sobre aLàmina de coure C11000).

Verifiqueu la puresa i la traçabilitat del lot

 

El contingut de plata (Ag) afecta la qualificació de puresa?

Sí. Al món de C11000, la plata es considera una impuresa "bona". La majoriaMaterial C11000conté traces de plata, que augmenta la temperatura de suavització del coure sense reduir la seva conductivitat. Per aquest motiu, les especificacions estàndard ASTM i EN permeten comptar la plata com a part del contingut de coure del 99,90%.

 

Si la vostra aplicació requereix una estabilitat tèrmica extremadament alta-com ara atransformador C11000 bobina de coure-la presència de plata al perfil de puresa del 99,90% és en realitat un avantatge tècnic.

 

Per a la distribució d'energia, la puresa ho és tot. Exploreu la nostra [Barra de coure C11000] i [Placa de coure C11000] estoc, certificat per al 101% de conductivitat IACS.

 

Com afecta la puresa al mecanitzat CNC C11000?

Si bé el 99,90% de puresa és excel·lent per a l'electricitat, el coure "pur" és notòriament difícil de mecanitzar. És suau i "enganxós", cosa que pot provocar que l'eina engomati.

 

Tanmateix, com que la puresa està estrictament controlada, elPropietats mecàniques del coure C11000són coherents. Això permet a les botigues especialitzadesMecanitzat CNC de coure C11000utilitzar velocitats i alimentació específiques per aconseguir axapa de coure t2 polidaacabat o geometries complexes enplaca de coure C11000 tallada a midasense risc de defectes interns.

 

Taula 2: puresa vs. conductivitat (valors típics)

Grau del material Puresa (Cu%) Conductivitat (IACS) Cas d'ús comú
C11000 (ETP) 99.90% 101% Barres elèctriques, connectors
C10200 (OF) 99.95% 100% Segells al buit, Electrònica
C10100 (OFE) 99.99% 101% - 102% Àudio-de gamma alta, superconductors

Consulteu a l'enginyer tècnic

 

Preguntes freqüents

1. La puresa del 99,90% garanteix que el coure compleixi RoHS?

No automàticament, però C11000 compleix naturalment perquè les seves impureses (com el plom o el cadmi) es mantenen molt per sota dels llindars RoHS per mantenir la conductivitat. Demaneu sempre aCompatibilitat amb RoHS C11000 courecertificat per estar segur.

 

2. Per què el C11000 no es diu "99,99% pur"?

C11000 és coure ETP, que conté oxigen. Per arribar al 99,99% de puresa (4N), hauríeu d'eliminar l'oxigen i altres oligoelements mitjançant una fusió al buit més cara, donant lloc a C10100. Per al 95% dels usos industrials, el 99,90% del C11000 és l'opció d'"alta puresa" més rendible-.

 

3. Com puc verificar la puresa en el lliurament?

Hauríeu de comprovar elCertificat de prova de molí C11000 (MTC)proporcionat pel fabricant. Hauria d'enumerar els percentatges exactes de coure, oxigen i traces d'impureses. Per a projectes crítics, molts compradors realitzen una prova de conductivitat de corrents de Foucault per verificar indirectament la puresa.

 

4. Pot caure la puresa durant la fabricació del tub de coure C11000?

La puresa química no canvia durant el dibuix d'aTub de coure C11000, però el tremp mecànic (duresa) sí. L'alta puresa garanteix que, fins i tot després de múltiples etapes de dibuix, el coure segueix sent altament conductor i resistent a la corrosió.

 

5. L'oxidació superficial vol dir que el coure ja no és pur?

No. L'oxidació de la superfície (entaiment) és una reacció química natural a la superfície deMaterial C11000. La puresa interna delLàmina de coure C11000es manté en el 99,90%. L'oxidació es pot eliminar mitjançant decapat o poliment sense afectar el grau del material.

 

6. La puresa C11000 es veu afectada pel reciclatge?

Alta-qualitatfàbrica de plaques de coure de la Xina T2les operacions utilitzen ferralla refinada, però s'han de sotmetre a un refinament electrolític per tornar a l'estàndard UNS C11000 del 99,90%. No accepteu mai coure "re-fos" sense una anàlisi espectrogràfica completa.

 

Especificacions del producte i gamma

Categoria de producte Graus comuns (aliatges) Interval de mides (dimensions) Normes
Vares de coure C11000, C12200, C10200, C14500 Diàmetre:3 mm - 400 mm
Forma:Rodó, Hexagonal, Quadrat
ASTM B187, EN 12163
Tubs de coure C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 OD:2 mm - 219 mm
Gruix de la paret:0,2 mm - 20 mm
ASTM B280, EN 12735
Plaques de coure C11000 (ETP), C10200, C12200 Gruix:0,1 mm - 150 mm
Amplada:Fins a 2500 mm
ASTM B152, DIN 1751
Filferros de coure C11000, C10200, filferro de llautó Diàmetre:0,05 mm - 10,0 mm
Formulari:Bobina o bobina
ASTM B3, EN 13602
Cintes de coure C11000, C12200, C26800 (llautó) Gruix:0,05 mm - 3,0 mm
Amplada:5 mm - 610 mm
ASTM B19, EN 1652

 

Nota de personalització:

Dimensions personalitzades:Oferim serveis de tall i tall de precisió per satisfer els requisits específics del vostre projecte.

Tremps disponibles:Suau (O), Mitjà-Dur (H02), Dur complet (H04) i Dur per primavera (H08).

Acabat superficial:Recuit brillant, polit o xapat (llaunat, plata, níquel) a petició.

 

Embalatge d'exportació de grau-industrial

Màxima protecció contra l'oxidació, la humitat i els danys de trànsit.

 

1. Protecció anti-oxidació

Paper VCI i pel·lícula a prova d'humitat-:Cada comanda es segella al buit-o s'embolica amb materials anticorrosió-per assegurar-se que el coure es mantingui brillant i lliure de taques-durant el transport marítim.

 

2. Suport estructural reforçat

Caixes de fusta aptes per al mar:Utilitzem caixes de fusta reforçades,{0}}sense fumigació (ISPM-15) i fleixes d'acer per a varetes, tubs i plaques pesades per evitar la flexió o les ratllades superficials.

 

3. Manipulació i càrrega segura

Carretó elevador-Palets preparats:Tots els materials estan assegurats en palets d'exportació estandarditzats per facilitar la descàrrega i la màxima estabilitat als contenidors.

 

4. Identificació clara

Etiquetatge professional:Cada paquet inclou etiquetes detallades amb números de calor, especificacions i pes net per a una gestió eficient de l'inventari.

cu etp copper
c11000 copper

t2 copper

astm b152 c11000
electrolytic tough pitch copper

Fabricació avançada i control de qualitat

1. Equip de producció bàsica

Línies de colada amunt-i colada contínua:Assegura barres i cables de coure lliures d'oxigen d'alta -puresa- amb una estructura de gra uniforme.

Laminadors en fred/calent d'alta-precisió:Control automatitzat de gruix per a plaques i tires de coure amb toleràncies de ± 0,01 mm.

Màquines d'extrusió i dibuix a gran -escala:Capaç de produir tubs i barres de coure sense soldadura en diversos diàmetres i formes.

Forns de recuit controlats atmosfèrics:Procés de recuit brillant per aconseguir temperats específics (suau, mig-dur, dur) sense oxidació superficial.

 

2. Al-Centre de proves domèstiques

Espectròmetres de lectura directa-:Anàlisi de la composició química instantània per garantir la puresa del Cu i l'aliatge precís (llautó, bronze, etc.).

Comprovadors de tracció universals:Verificació de les propietats mecàniques, com ara la resistència a la tracció, l'allargament i el límit elàstic.

Proves d'ultrasons i corrents de Foucault:Inspecció 100% no-destructiva de tubs i barres per detectar esquerdes o defectes internes.

Comprovadors de conductivitat i duresa:Assegurar que la conductivitat elèctrica (IACS) i la duresa Vickers/Rockwell compleixin els estàndards internacionals (ASTM, EN, DIN).

cu etp cw004a
uns c11000
c11000 material
c11000 h02
c11000 etp copper

Obteniu pressupost ràpid i pla de logística

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació